آغاز طرح کارورزی فارغ التحصیلان دانشگاهی از ابتدای تیرماه

آغاز طرح کارورزی فارغ التحصیلان دانشگاهی از ابتدای تیرماه

طبق آخرین گزارش مرکز آمار ایران در رابطه با نرخ بیکاری که در سال ۹۵ منتشر شد، جمعیت بیکاران ایران برابر با ۶ میلیون و دویست هزار نفر است که ۱۲.۴ درصد از کل جمعیت را تشکیل می دهند.

طبق گزارش وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی یک سوم جمعیت بیکاران کشور را فارغ التحصیلان دانشگاهی تشکیل می دهند.

اما در کنار کمبود فرصت های شغلی که شاید اصلی ترین علت بیکاری باشد، فقدان مهارت های مورد نیاز در متقاضیان کار را می توان از دیگر عوامل دخیل در این مساله دانست. حالا کشورمان با خیل عظیم فارغ التحصیلانی روبروست که مهارت های مورد نیاز بازار کار را فرا نگرفته اند و صرفا برخی آموزش های نظری را در محیط کار دریافت نموده اند که در برخی موارد جز در کلاس های درس خریدار دیگری ندارند.

در همین راستا، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی طرحی به نام کارورزی را کلید زد که قرار است در دهه نخست تیرماه اجرا شود.

یک سوم جمعیت بیکاران کشور را فارغ التحصیلان دانشگاهی تشکیل می دهند

عیسی منصوری معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه  اجتماعی روز گذشته جلسه ای را به صورت ویدیو کنفرانس با مدیران استان ها داشت و در آن به تشریح جزئیات اجرای طرح کارورزی پرداخت که هدف آن جذب فارغ التحصیلان دانشگاهی بیکار از مقاطع کاردانی تا دکتراست.

در همین راستا نیز وبسایتی به نشانی karvarzi.mcls.gov.ir طراحی شده که هم متقاضیان کار و هم واحدهای پذیرنده می توانند در آن ثبت نام کرده و از مزایای آن بهره مند شوند.

اما هدف از راه اندازی این سامانه بعد از جذب فارغ التحصیلان بیکار آماده سازی آنها برای بازار کار است چراکه بعد از اتمام دوره مهارت های لازم را دریافت نموده اند.

پذیرفته شدگان بعد از آغاز به کار، حداقل یک سوم حقوق مصوب وزارت کار را دریافت می کنند و کارفرمایان نیز از معافیت دوساله برای پرداخت حق بیمه برخوردار می شوند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و ثبت نام می توانید به سامانه کارورزی مراجعه نمایید.

ویجیاتو

نظرات ۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato