ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

امنیت

دستگیری دو مرد انگلیسی به اتهام تلاش برای سرقت اطلاعات کاربران مایکروسافت

واحد مبارزه با جرایم سازمان یافته منطقه جنوب شرق انگلستان (Serocu) طی عملیاتی مشترک با واحد ملی جرایم سایبری انگلستان، یوروپُل، FBI و مایکروسافت، دو مرد انگلیسی که به سرقت اطلاعات کاربران مایکروسافت متهم بودند را ...

محسن خوشنود
نوشته شده توسط محسن خوشنود | ۴ تیر ۱۳۹۶ | ۰۰:۰۱

واحد مبارزه با جرایم سازمان یافته منطقه جنوب شرق انگلستان (Serocu) طی عملیاتی مشترک با واحد ملی جرایم سایبری انگلستان، یوروپُل، FBI و مایکروسافت، دو مرد انگلیسی که به سرقت اطلاعات کاربران مایکروسافت متهم بودند را دستگیر کرده و ابزار و کامپیوترهای آنها را ضبط نمود.

این افراد که 22 و 25 سال سن دارند، متهم به اقدامات رایانه ای خلاف قانون بوده و مشکوک به طرح ریزی سرقت اطلاعات کاربران مایکروسافت، و تلاش های مکرر برای نفوذ به سیستم های این کمپانی در سه ماهه نخست سال جاری هستند.

اطلاعات هیچ کاربری به دست هکرها نیافتاده است

کارآگاه «راب برایانت» از Serocu درباره عملیات مذکور گفته همکاری همه جانبه آژانس های امنیتی و مایکروسافت، موجب دستگیری مجرمان شده و بر اساس تحقیقات، اطلاعات هیچ کاربری به دست هکرها نیافتاده است. وی در ادامه افزود ممکن است این گروه به اطلاعات دیگری به جز اطلاعات مشتریان دست پیدا کرده باشند که در مراحل بعدی بازجویی مشخص خواهد شد.

«تام بِرت» معاون ارشد و سرپرست واحد جرایم سایبری مایکروسافت درباره موضوع گفت:

فعالیت امروز نهادهای قانونی انگلستان نشانگر گام بلندی در راستای امنیت سایبری بود. اینترنت امن نیازمند توانایی شناسایی و تعقیب مجرمان سایبری است.

چنین امری نه تنها به توانایی فنی بالایی نیاز دارد، بلکه شجاعت تایید مشکلات به صورت عمومی و ارجاع آنها به مراجع قانونی را نیز می طلبد.

توجه داشته باشید که هیچ شرکتی در مقابل جرایم سایبری ایمن نیست ولی خوشبختانه در ماجرای اخیر، اطلاعات هیچ کاربری به سرقت نرفته و ما به انسجام نرم افزارها و سیستم های خود ایمان داریم.

ما تدابیر ویژه ای برای پیشگیری، شناسایی و پاسخ به حملات سایبری اندیشیده ایم. ما همچنین متخصصانی برای همکاری با مراجع قانونی و شناسایی مجرمان سایبری در اختیار داریم و به عکس العمل سریع و مؤثر در مقابل مهاجمان پایبندیم.

در نهایت لازم به ذکر است که مایکروسافت ابزارهای حفاظت سایبری قدرتمندی در اختیار دارد و  بنا به اظهارات مقامات شرکت، سالانه یک میلیارد دلار صرف تحقیق و توسعه در حوزه امنیت سایبری می کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی