مایکروسافت پشتیبانی امنیتی از نسخه اولیه ویندوز 10 را متوقف می کند

در پی حملات سایبری اخیر و نفوذ باج افزارها به کامپیوترهایی که از نسخه های قدیمی سیستم عامل ویندوز استفاده می کنند، حساسیت مایکروسافت نسبت به آپدیت های نرم افزاری بیشتر شده است.

کاربران نسخه 1507 ویندوز 10 دیگر آپدیت های امنیتی را دریافت نمی کنند

کمپانی مذکور اخیراً اعلام کرده کاربرانی که هنوز از نسخه اولیه ویندوز 10 (ورژن 1507) استفاده می کنند، به زودی اعلانی را دریافت خواهند کرد که پایان دوره خدمات نسخه مورد اشاره و در نتیجه عدم ارائه پَچ های امنیتی ماهانه را به آنها یادآور می شود. البته مایکروسافت فرآیند به روزرسانی را تسهیل کرده و کاربران می توانند به سادگی سیستم عامل خود را به آخرین نسخه (که در حال حاضر Creators است) ارتقا دهند.

«جان کِیبل» سرپرست بخش مدیریت برنامه های مایکروسافت درباره تصمیم اخیر کمپانی می گوید:

فرآیند به روز رسانی فقط چند دقیقه از وقت کاربران را می گیرد که به عقیده ما، بهترین توازن میان حفظ حریم خصوصی، امنیت و کنترل را در اختیار ایشان قرار خواهد داد.

ایمن ترین ویندوز، به روزترین ویندوز است. با آپدیت سیستم عامل و دریافت آخرین نسخه و همچنین جدیدترین پَچ های امنیتی، می توانید مطمئن باشید که امن ترین ویندوز را در اختیار دارید.

لازم به ذکر است که کاربران می توانند نهایتاً تا 5 بار به روز رسانی مورد بحث را به تعویق بیاندازند و در ششمین مرتبه، اعلانی را مبنی بر لزوم بازبینی تنظیمات حریم خصوصی دریافت خواهند کرد.

ویجیاتو

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟