با پاندای غول پیکر ۵۰ مگاواتی چینی ها آشنا شوید

با پاندای غول پیکر ۵۰ مگاواتی چینی ها آشنا شوید

خرس پاندا جایگاه ویژه ای برای مردم چین دارد، بنابراین عجیب نیست اگر پنل های یک نیروگاه ۵۰ مگاواتی خورشیدی را به شکل این جانور بامزه بسازند.

هدف از اجرای این طرح علاقه مند کردن کودکان به انرژی خورشیدی عنوان شده است
این نیروگاه «انرژی سبز پاندا» (Panda Green Energy) نام دارد و در نزدیکی شهر «شانژی» (Shanxi) در شمال چین احداث شده. این مزرعه خورشیدی به تازگی وارد مدار شده و توان تامین انرژی مورد نیاز بیش از ۸ هزار منزل مسکونی داراست.

جالب اینجاست که پاندای سبز چینی -که بی شباهت به کودکی های شخصیت پاندای کونگ فو کار نیست- تنها فاز اول از یک پروژه بزرگ است و در آینده مجموعه ای دیگر از پنل های خورشیدی به شکل پاندا نیز در نزدیکی آن احداث خواهد شد.

برای ایجاد این پاندای غول پیکر، سازندگان نیروگاه مذکور از دو نوع سلول فوتوالکتریک به رنگ های سفید و مشکی استفاده کرده اند. این مجموعه با دو خرس پاندایش پس از نهایی شدن توانی برابر با ۱۰۰ مگاوات خواهد داشت.

طراحان این نیروگاه خورشیدی عقیده دارند که خلاقیتشان کمک می کند تا کودکان به انرژی خورشیدی علاقه مند شوند و بیشتر با فواید آن آشنایی پیدا کنند و از این طریق به گسترش استفاده از آن در آینده تمایل پیدا کنند.

کمپانی سازنده این نیروگاه امیدوار است تا مزرعه خورشید پاندای سبز خود را در سایر کشورهای دنیا نیز به اجرا بگذارد. احتمالاً کشورهای فیجی و فیلیپین مقصد بعدی پانداهای خورشیدی چینی باشند.

نظرات ۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato