همه چیز درباره آیفون 13
با این شست رباتیک قابلیت های دست خود را ارتقاء دهید [تماشا کنید]

با این شست رباتیک قابلیت های دست خود را ارتقاء دهید [تماشا کنید]

داشتن شش انگشت به صورت مادرزادی یک نقص ژنتیکی به حساب می آید که گاه حتی نیازمند درمان است، اما چه می شود اگر یک انگشت شست رباتیک به دست شما اضافه شود؟

«دنی کلود» (Dani Clode) به عنوان دانشجوی کالج سلطنتی انگلستان چنین ایده ای را در سر داشت و حالا توانسته با استفاده از پرینت سه بعدی یک انگشت شست مکانیکی اضافه را برای دست هر کاربری طراحی کند. هدایت این انگشت پروتزی از طریق انگشتان پای فرد انجام می گیرد.

هدف اصلی از این پروژه تحقیق در خصوص نحوه خو گرفتن انسان با پروتزها است
پروژه «شست سوم» علاوه بر این که به کار افراد سالم می آید، می تواند کم بزرگی نیز برای افرادی باشد که انگشت شست دست خود را از داده اند. البته کلود هدف خود را از اجرای این پروژه، تحقیق بیشتر در خصوص تجربه انسان برای خو گرفتن با پروتزها به شیوه ای کاملاً جدید بیان می کند.

هدایت تک تک مفاصل این انگشت مصنوعی از طریق کابل هایی میسر می شود که به موتوری روی مچ دست کاربر متصل هستند. موتور مذکور نیز فرامین مربوطه را از سنسورهای متصل به انگشت پای کاربر می گیرد. اتصال موتور و سنسورها نیز از طریق بلوتوث برقرار می شود.

کلود می گوید که پاها بهترین ابزار برای هدایت هستند، چرا که همین حالا نیز ارتباط قدرتمندی میان دست و پاهای ما در بسیاری کارها از جمله رانندگی و نواختن پیانو برقرار است. همین مسئله باعث می شود که فرد کاربر بتواند به سرعت در هدایت این انگشت رباتیک مهارت پیدا کرده و از همه قابلیت های آن بهره ببرد.

 

 

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato