1000 اسب بخار؛ قدرتی عظیم در سینه کامارو تیونینگ شده توسط گروه TRANS AM

1000 اسب بخار؛ قدرتی عظیم در سینه کامارو تیونینگ شده توسط گروه TRANS AM

این روزها هرجا حرفی از ماسل کارهای پرقدرت آمریکایی زده میشود، داج چلنجر SRT Demon بحث داغ آن محفل است. اما سایر شرکت های فعال در عرصه تیونینگ نیز دست روی دست نگمارده اند تا این جانور وحشی به راحتی و یکه تازانه ،گوی رقابت را از آنها برباید.
یکی از این ماشین بازها، شرکت Trans Am است که در فلوریدای آمریکا بنیان نهاده شده است.
جدیدترین نتیجه حاصل از فعالیت های شبانه روزی شرکت Am، سوپر دیوتی ۴۵۵ نام دارد که در قلبش جنب وجوشی به قدرت ۱۰۰۰ اسب بخار جریان دارد.

تنها ۵۰ نمونه از این جانور وحشی در کره خاکی، تولید خواهد شد. محصول قبلی شرکت Am بر پایه شورولت کامارو نسل پنجم با شاسی زتا ساخت جنرال موتورز،شکل گرفت.برحسب انتظارات، ساخته اخیر این شرکت از نسل ششم کامارو به همراه شاسی سبکتر آلفا بهره میبرد.


سرچشمه قدرت در این خودرو از یک پیشرانه به حجم ۴۵۵ اینچ مکعب (۷.۴ لیتر) ،برگرفته شده از موتور V8 جنرال موتورز موسوم به V-LT1 ،نشات می گیرد.این پیشرانه به سوپرشارژر ساخته و پرداخته شده توسط شرکت مگنوسن، هدرز سرامیکی و لوله اگزوز ۳اینچی، تجهیز شده است تا توانایی تولید ۱۰۰۰ اسب بخار قدرت و گشتاور خارق العاده ۱۴۱۸ نیوتن-متر را داشته باشد.
این مدل در مقایسه با چلنجر Demon، حدود ۱۶۰ اسب بخار و ۳۷۴ نیوتن-متر (البته زمانی که چلنجر از سوخت با اکتان ۱۰۰ استفاده می نماید) توانایی بیشتری دارد.

اکتان ۹۱، چلنجر را بیش از اینها خجل خواهد نمود و کسری توان گربه وحشی را به ۱۹۲ اسب بخار و ۴۴۶ واحد گشتاور افزایش میدهد. در ساخت پیشرانه ۴۵۵ سوپر دیوتی از یک شرکت گمنام تولید کننده موتورهای ناسکار کمک گرفته شده است.


در بازطراحی این خودرو از خطوط نرم با تناسبات مردانه و بیانگر دیدگاه سنتی ، بهره برده شده است.
طراحی بیرونی یادآور پونتیاک های دهه هفتاد میلادیست.از فیبر کربن در جای جای بدنه استفاده شده است تا به این محصول خاص، جلوه ای خاص تر اعطا نماید.

طرح های گرافیکی ویژه ای نیز برای افزایش جذابیت ظاهری این خودرو در نظر گرفته شده است.کاهش ارتفاع سیستم تعلیق به اندازه یک اینچ ، موجب افزایش هندلینگ و زیبایی ظاهری سوپردیوتی۴۵۵ شده است.
لاستیک های ۲۰ اینچی جلو ساخت Crawler Race بوده و در قسمت عقب از شرکت معروف Michelin به عاریت گرفته شده اند.کالیبر ترمز برمبو در جلو با شش پیستون و در دیسک ترمزهای عقب با چهار پیستون ،قابل سفارش است.
داخل کابین نیز دستخوش تغییراتی گشته است، از آن جمله می‌توان به استفاده از دسته تعویض دنده ویژه، دریچه‌های هوا بازطراحی شده، صندلی‌های چرمی مزین به نشان ویژه شرکت،کفپوش های دست دوز، پنل درب ها با رنگ آمیزی چشم نواز و صفحه کیلومتر شمار مخصوص، اشاره نمود.
آمار تولید در نسل قبلی این خودرو به ۷۷ دستگاه محدود شد که در آنها از موتور V8 به قدرت ۸۴۰ اسب بخار و گشتاور ۱۰۷۱ نیوتن-متر، بهره برده شده است.

بنابر آنچه که بیان شد،بایستی منتظر یک رقابت جذاب در بین ماسل کارهای امریکایی بویژه دو فوق ستاره میدان یعنی کامارو سوپردیوتی ۴۵۵ و چلنر دمون باشیم، نبردی که قطعا نفس علاقمندان را در سینه ها محبوس و دلها را مملو از شور وهیجان خواهد کرد.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato