حضور در مسابقات خودروهای بدون موتور؛ راهکار عجیب تبلیغاتی آستون مارتین

حضور در مسابقات خودروهای بدون موتور؛ راهکار عجیب تبلیغاتی آستون مارتین

آستون مارتین از قهرمانی در مسابقات ۲۴ ساعته لمانز مستقیما به سوی مسابقات ۲۴ ثانیه ای رفته است.

در حالی که این کمپانی از پیشرفت در کلاس حرفه ای GTE در مسابقات ۲۴ ساعته لمانز کمی عقب نشینی کرده، در آن سو در حال ساخت یک خودروی مسابقه ای جدید است که اگرچه به اندازه خودرو های لمانز قوی نیست، اما مسابقاتی که با حمایت کمپانی ردبول برگزار می شود قرار است قدرتمند ظاهر شود.

مسابقات ساده ای که همیشه با هیجان آمیخته شده است و تحت عنوان مسابقات SoapBox Race معرفی می شود.

این نامگذاری به خاطر سایز خودرو های شرکت کننده در کلاس گو-کارت انتخاب شده است ولی شرکت در چنین مسابقاتی کمی برای برند استون مارتین عجیب است.

قهرمان لمانز یعنی ونتیج V8 حالا در سایز کوچک تر بازسازی شده و البته در آن خبری از موتور نیست، اما مهندسان استون مارتین خودشان مستقیما در توسعه این گو-کارت دخالت داشته اند و حالا این پاک ترین خودروی رسمی استون مارتین در ۱۰۴ سال گذشته است، چرا که برای حرکت تنها از نیروی جاذبه استفاده می کند.

در ساخت این گو-کارت ها ملاک اصلی سرعت نیست و خلاقیت طراحی یکی از عواملی است که می تواند برتری را برای شرکت کننده به ارمغان آورد.

ونتیج هردو ملاک اصلی را دارد و می تواند در مسابقه ترس را به دل گو-کارت های خانگی بیاندازد و مطمئنا تفاوت های زیادی میان یک گو-کارت مهندسی سازی شده و یک نمونه خانگی وجود دارد.

اما اگر برایتان عجیب است که مدیران آستون مارتین چگونه حاضر به صرفه بودجه و زمان تیم مهندسی در راستای ساخت چنین خودرویی شده اند، باید بگوییم که تولید خبرهای جالب و عجیب یکی از راهکار تبلیغاتی برای شرکت ها در سطح جهان محسوب می شود و همین که شما اکنون در حال خواندن این مطلب هستید به معنای آن است که روش آستون مارتین در جلب نظر علاقه مندانش موثر بوده است.

نظرات ۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato