مدل های کم فروش ب ام و قربانی آینده الکتریکی صنعت خودروسازی می شوند

مدل های کم فروش ب ام و قربانی آینده الکتریکی صنعت خودروسازی می شوند

بی ام و قصد دارد روند تولید محصولات و خودروهای خود را ساده کند و به این منظور ضمن ارائه لیستی از انواع خودرو و موتور مدل های مختلف تولیدی خود به دنبال تقلیل و سبک کردن آنهاست تا بتواند هزینه های تحقیق و توسعه خود را جبران کند.

یکی از قربانیان این تصمیم، بی ام و سری ۲ کوپه است که از طریق حمل و نقل دریایی به ایالات متحده آمریکا منتقل می شود.

به نظر می رسد که این حرکت در راستای ارضای بخشی از جاه طلبی های بی ام و  است تا جریات بیشتری از سرمایه را به سمت توسعه وسایل نقلیه الکتریکی حرکت دهد.

به منظور دستیابی به این هدف، بی ام و مجبور است تعدادی از مدل های خود را از خط تولید خارج کند و این توقف تولید از خودروهایی شروع خواهد شد که فروش آنها به خوبی پیش نمی رود.

با توجه به فروش نسخه اتوماتیک و دستی کوپه سری ۲ قابل پیش بینی بود که یکی از بهترین ماشین های دنیا مدل گیربکس شش سرعته دستی خود را از دست خواهد داد.

همچنین تمامی سری ۵ های بی ام و ای که تازه تولید می شوند دیگر از هیچ گیربکس های دستی ای بهره مند نخواهند شد. خودروهای دیزلی ای که در محدوده کم فروش بی ام و قرار دارند نیز احتمالا جزء دیگر قربانیان این برنامه هستند.

نیکولاس پتر مدیر مالی بی ام و در مصاحبه ای که با خبرگزاری رویترز داشته است مطرح کرده که برای سری ۵ این کمپانی چهار موتور دیزلی مطرح هستند، هرچند که در ادامه توضیح داده است که نمی تواند وجود این موتورهای دیزلی را در نسل بعدی سری ۵ تایید کند.

پتر همچنین عنوان کرده است که اتومبیل های الکتریکی و هیبریدی ارزان تر از خودروهای بنزینی و دیزلی هستند و بی ام و قصد دارد با کاهش پیچیدگی های مربوط به موتور، انتقال نیرو و نمونه تجهیزات مختلف خود به کاهش هزینه ها و صرفه جویی بپردازد.

این مدیر مالی مصداق این موضوع را ارائه صد نوع فرمان مختلف شرکت بی ام و دانسته و معتقد بوده که لزومی بر ارائه این حجم از انواع فرمان نیست و قطعا نیازی برای تولید آنها نیز احساس نمی شود.

یکی از دلایلی که بی ام و قصد دارد سرمایه گزاری خود را در خودروهای الکتریکی و هیبریدی افزایش دهد کشور چین است. چرا که دولت محلی این کشور به دنبال ترویج این خودروهاست و برنامه دارد که تولید کنندگان خودروساز را مجبور به معرفی و تولید هرچه سریعتر خودروهای مطابق با محیط زیست نماید.

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato