ایلان ماسک: بعد از خروج ترامپ از توافق پاریس نمی توانستم مشاور وی باقی بمانم

ایلان ماسک در دیدار اخیر خود با فرمانداران ایالات متحده گفته است پس از اینکه دونالد ترامپ آمریکا را از توافق محیط زیستی پاریس خارج کرد، دیگر به هیچ عنوان قادر نبود در مسند مشاور کاخ سفید باقی بماند.

ماسک در جواب اینکه مشاوره دادن به دونالد ترامپ چه احساسی دارد می گوید: «از همان ابتدا که من در شورای مشاوره عضویت پیدا کردم جار و جنجال زیادی به راه افتاد، از جمله شخصی که با اجاره کردن بیلبوردهای شهری و چاپ آگهی های تمام صفحه در نیویورک تایمز اعتراض به تصمیم من را نشان می داد.»

کمی بعد ترامپ تصمیم گرفت از پیمان بسیار مهم حاصل شده در پاریس خارج کند و پس از این بود که ماسک توییت کرد: «تغییرات آب و هوایی یک مسئله جدی است و خروج آمریکا از توافق پاریس برای دنیا و این کشور خوب نیست».

ماسک در عمل هم نشان داده بر خلاف دونالد ترامپ برای محیط زیست سیاره زمین اهمیت قائل است، از جمله مرکزی که قرار است ظرف تنها ۱۰۰ روز برای ذخیره انرژی های پاک در استرالیا تاسیس گردد.

وی حتی در زمینه های دیگر هم با ترامپ هم عقیده نیست، مثل موضوع مهاجرت که ماسک اعتقاد دارد نباید قوانین آن غیر منطقی و دشوار باشند.

ایلان ماسک می گوید با فرصتی که فراهم شده بوده تلاش کرده در مورد برخی از مسائل با دونالد ترامپ همکاری کند و پیشرفت هایی هم حاصل شده اند، اما خروج از توافق پاریس مثل خراب کردن تمام اقدام های پیشین بوده است.

«اگر مشاور ترامپ باقی می ماندم به این معنا بود که زیر پا گذاشتن توافق پاریس اهمیت چندانی ندارد، در حالی که چنین نیست و این موضوع از اهمیت بسزایی برخوردار است. این کشور باید از آنچه دارد محافظت کند و من به هیچ عنوان نمی توانم از این موضوع چشم پوشی کنم.»

ویجیاتو

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟