هوندا آکورد و هوندا سیویک در صدر؛ فهرست خودروهای محبوب سارقین آمریکایی در سال 2016

هوندا آکورد و هوندا سیویک در صدر؛ فهرست خودروهای محبوب سارقین آمریکایی در سال 2016

اداره ملی بیمه جرایم آمریکا موسوم به NICB اخیرا لیست خودروهای پرطرفدار سارقین را در سال ۲۰۱۶ منتشر کرده است. چنانچه پیگیر این لیست در سال های گذشته بوده باشید، این بار هم با مدل های آشنایی روبرو خواهید شد. البته پر واضح است که با پیشرفته تر شدن خودروها و استفاده از تجهیزات امنیتی بیشتر، سرقت اتومبیل های جدیدتر بسیار دشوارتر از قبل شده؛ به همین جهت اکثر سارقین به سراغ مدل های قدیمی تر می روند.

طبق آمار و اطلاعات موجود، سال گذشته ۵۰,۴۲۷ دستگاه هوندا آکورد به سرقت رفته که مدل سال ۲۰۰۷ با ۷,۵۲۷ مورد محبوب ترین گزینه مورد علاقه سارقین بوده است. نکته جالب اینکه فقط ۴۹۳ دستگاه از مدل سال ۲۰۱۶ این خودرو دزدیده شده که نشان از نقش بالای تجهیزات پیشرفته مثل کلید هوشمند در مقابله با سارقین دارد.

بعد از این سدان خانوادگی محبوب باز هم مدلی از هوندا در رده دوم قرار دارد. در سال گذشته ۴۹,۵۴۷ سیویک مورد سرقت واقع شده که ۷,۵۷۸ دستگاه متعلق به سال ۱۹۹۸ بوده اند.

پیکاپ فول سایز فورد سومین خودروی مورد علاقه دزدان بوده و در مجموع ۳۲,۷۲۱ بار به سرقت رفته که در این بین مدل ۲۰۰۶ بیشترین تعداد را به خود اختصاص داده است. چهارمین خودرو نیز باز هم یک پیکاپ بوده و محصولی از شورولت بوده است. در سال قبل ۳۱,۲۳۸ دستگاه سیلورادو دزدیده شده اند که مدل سال ۲۰۰۴ بیش از سایر مدل ها مورد علاقه سارقین بوده است.

در جایگاه پنجم نام خودروی نام آشنای تویوتا کمری دیده می شود. این سدان خانوادگی که در واقع پرفروش ترین خودروی سواری آمریکا در طول چند سال گذشته بوده، ۱۶,۷۳۲ بار در سال ۲۰۱۶ دزدیده شده است. نکته جالب توجه اینکه مدل ۲۰۱۶ کمری علی رغم تجهیزات امنیتی، محبوب ترین مدل سارقین بوده و ۱,۱۱۳ دستگاه از آن به سرقت رفته است.

در این لیست رده های ششم تا دهم به ترتیب به نیسان آلتیما، پیکاپ رم، تویوتا کرولا، شورولت ایمپالا و جیپ چروکی/گرند چروکی تعلق دارند.

ناگفته نماند اکثر خودروهای حاضر در این لیست جزو پرفروش ترین مدل های بازار آمریکا هستند؛ بنابراین بیشتر بودن تعداد سرقت آنها نسبت به سار مدل هایی که از آمار فروش کمتری برخوردار هستند، تا حدودی طبیعی است.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato