با قابلیت جدید گوگل مپس هرگز گرفتار ترافیک های ناگهانی نخواهید شد

با قابلیت جدید گوگل مپس هرگز گرفتار ترافیک های ناگهانی نخواهید شد

با قابلیت جدید گوگل مپس هرگز گرفتار ترافیک های ناگهانی نخواهید شد

اگر با گوگل مپس کار کرده باشید حتما می دانید که این اپلیکیشن نقشه می تواند وضعیت ترافیک زنده جاده های شهری را با رنگ های مختلف به نمایش در بیاورد. به عنوان مثال جاده های دارای ترافیک سنگین را با رنگ قرمز و نقاطی که مشکلی در عبور و مرور آن ها نیست را با رنگ سبز مشاهده خواهید کرد.

اما حالا به نظر می رسد که گوگل مپس در تشخیص وضعیت زنده ترافیک به سطحی از اعتماد به نفس رسیده که می خواهد به حوزه پیش بینی ترافیک نیز قدم بگذارد. با دریافت نسخه جدید اپلیکیشن وقتی که برای حرکت به سوی مقصد درخواست مسیریابی می کنید، با ورود به تب Route Info در گوشه پایین و سمت چپ صفحه نه تنها فلش های راهنما و تصاویر Street View مربوط به مسیر را می بینید بلکه به گزینه جدیدی برای پیش بینی ترافیک نیز دسترسی خواهید داشت.

با نصب آخرین نسخه گوگل مپس نموداری ستونی را مشاهده خواهید کرد که می تواند بسته به وضعیت ترافیک بهترین و کم ترافیک ترین زمان ممکن برای راه افتادن به سوی مقصد را برایتان پیش بینی کند.

شکی نیست که این قابلیت می تواند برای فرار از گره های ترافیکی، آن هم در شهرهای شلوغی مثل تهران بسیار مفید و موثر ظاهر شود. البته به نظر می رسد که قابلیت یاد شده فعلا در اختیار کاربران آمریکایی و انگلیسی گوگل مپس قرار گرفته و به طور تدریجی و به مرور زمان برای کشورهای دیگر ارائه می گردد.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل