ایکس باکس هنوز جلو می رود؛ رشد نرم افزاری، رکود سخت افزاری

ایکس باکس هنوز جلو می رود؛ رشد نرم افزاری، رکود سخت افزاری

شرکت مایکروسافت طی بیانیه ای گزارش مالی ماه چهارم سال جاری و پایان سال ۲۰۱۶ را منتشر کرد. طبق این گزارش، درآمد حاصل از بخش سخت افزار کنسول ایکس باکس کاهش پیدا کرده؛ در حالی که در بخش نرم افزار رشد متعادلی مشاهده می شود.

طی این مدت، بخش گیمینگ شرکت مایکروسافت رشد ۳ درصدی را تجربه کرد و ارزش آن را به ۴۴ میلیون دلار رساند. به لطف خدمات و نرم افزارهای برند ایکس باکس، کاهش ۲۹ درصدی درآمد از بخش سخت افزار کمتر به چشم می آید.

به دلیل حجم معاملات انجام شده در شبکه ایکس باکس لایو، درآمد بخش خدمات و سخت افزار برند ایکس باکس توانست ۱۱ درصد افزایش پیدا کند. به دلیل قیمت پایین کنسول عرضه شده به بازار و کاهش تعداد کنسول های شیپ شده، بخش سخت افزار برند ایکس باکس نتوانست خوش بدرخشد.

تعداد کاربران فعال ماهانه شبکه ایکس باکس لایو در حال افزایش است؛ به طوری که با توجه به آمار جدید، هر سال ۸ درصد به تعداد کاربران اضافه می شود. در حال حاضر ۵۳ میلیون کاربر در اکوسیستم شرکت مایکروسافت یعنی ایکس باکس وان، ویندوز ۱۰ و موبایل در حال استفاده از شبکه ایکس باکس لایو هستند. سال قبل، تعداد کاربران ۴۹ میلیون نفر بود.

در تصویر زیر، درآمد ایکس باکس وان در زیرمجموعه «More Personal Computing» قرار دارد. این کنسول و نرم افزارهای مرتبط با آن، در ماه ژوئن سال جاری، ۸.۸ میلیارد دلار برای مایکروسافت درآمد زایی داشته که نسبت به سال قبل ۲ درصد کاهش داشته است. البته، بخش تلفن های هوشمند و ویندوزفون نیز شامل این بخش شده و این کاهش دور از انتظار نبود.

در ماه ژوئن سال ۲۰۱۷، مایکروسافت ۲۳.۳ میلیارد دلار در آمد کسب کرده که سود خالص آن شامل ۶.۵ میلیارد دلار می شود. طبق همین آمار، رشد ۱۳ درصدی نسبت به سال پیش، بیانگر پیشرفت مایکروسافت نسبت به گذشته است. در سال مالی قبلی، مایکروسافت توانست ۹۰ میلیارد دلار درآمد و ۲۱.۲ میلیارد دلار سود خالص کسب کند.

اگر کمی به آمار دقت کنید متوجه خواهید شد که مایکروسافت در همه زمینه ها رو به جلو حرکت می کند. حتی کنسول ایکس باکس وان، که از نظر فروش فاصله بسیاری با رقیب خود یعنی پلی استیشن ۴ دارد، برندی درآمدزا برای شرکت مایکروسافت بوده که روز به روز پیشرفت می کند. باید دید با عرضه کنسول ایکس باکس وان ایکس، چه تغییراتی در این ارقام ایجاد خواهد شد.

ویجیاتو

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato