ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

شرکتی در آمریکا به دنبال کاشت تراشه NFC در دست کارمندان خود است

از زمان معرفی فناوری NFC، روش های پرداخت دستخوش تغییرات زیادی گشته و فرآیندهایی مانند استفاده از سیستم های حمل و نقل عمومی، پرداخت عوارض، ورود و خروج از اماکن مختلف و... نیز ساده تر ...

محسن خوشنود
نوشته شده توسط محسن خوشنود | ۳ مرداد ۱۳۹۶ | ۱۸:۰۰

از زمان معرفی فناوری NFC، روش های پرداخت دستخوش تغییرات زیادی گشته و فرآیندهایی مانند استفاده از سیستم های حمل و نقل عمومی، پرداخت عوارض، ورود و خروج از اماکن مختلف و... نیز ساده تر شده اند.

حال یک کمپانی آمریکایی به نام «Three Square Market» یک گام جلوتر رفته و قصد دارد فناوری مورد بحث را از طریق کاشتن میکروچیپ هایی به اندازه دانه های برنج در دست کارمندان خود به کار گیرد.

تجارت اصلی شرکت Three Square Market که ساکن ایالت ویسکانزین آمریکاست، طراحی و ساخت دستگاه های فروش خودکار (Vending Machine) بوده که به صورت فروشگاه های کوچکی، در اماکن عمومی قرار می گیرند.

استفاده از فناوری جدید برای کمپانی مذکور از طریق همکاری با شرکت سوئدی «Biohax International» ممکن شده که تراشه های مورد نیاز را مجهز به فناوری NFC و همچنین RFID (شناسایی از طریق امواج رادیویی) تولید کرده است.

میکروچیپ Biohax بین انگشت شست و اشاره کاشته می شود

بر اساس گفته های «تاد وستبی» مدیر عامل کمپانی آمریکایی، تراشه مورد بحث بین انگشت شست و اشاره کاشته شده و کارمندان داوطلب (که در مرحله اول 50 نفر هستند) می توانند با استفاده از آن و نزدیک کردن دست به پایانه های مخصوص، از خدماتی مانند خرید مواد غذایی، ورود به حساب کاربری در کامپیوترها، استفاده از امکانات دفتری مانند پرینتر و همچنین ورود و خروج از بخش های مختلف استفاده کنند.

البته وستبی اضافه کرده که ارتباطات میان چیپ و پایانه کاملاً رمزنگاری شده و ابزار مورد بحث از فناوری GPS بی بهره است؛ که این امر احتمالاً خیال کسانی که نگران حریم خصوصی و امکان ردیابی هستند را راحت می کند.

در نهایت گفتنی است هزینه تولید و کاشت هر چیپ به ازای هر کارمند در حدود 300 دلار بوده که Three Square Market اعلام کرده این هزینه را به عهده خواهد گرفت.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (2 مورد)
  • Stranger
    Stranger | ۳ مرداد ۱۳۹۶

    دارن ادما رو هم ربات میکنن :/

  • سامان
    سامان | ۳ مرداد ۱۳۹۶

    به نظر خطرناک میاد ، یه مدت دیگه اجباری میشه ، و بعد هم هزار چیپست دیگه اجباری میشه ، و بعد هر جور سو استفاده‌ی دولت ها میتونن ازش بکنن

مطالب پیشنهادی