یک میلیون دلار برای 20 سال پنهانکاری؛ فراری 365 GTS/4 دیتونا اسپایدر راهی حراجی می شود

یک میلیون دلار برای 20 سال پنهانکاری؛ فراری 365 GTS/4 دیتونا اسپایدر راهی حراجی می شود

خودروهای کلاسیک فراری همواره به دلایل متعدد نقش جواهر را برای کلکسیونرها و علاقه مندان به اتومبیل های قدیمی داشته اند. یکی از مدل های ارزشمند این کمپانی ۳۶۵ GTS/4 دیتونا اسپایدر نام دارد که فقط ۱۲۱ دستگاه از آن ساخته شده و جزو فراری های نایاب محسوب می شود.

به تازگی حراجی معروف RM Auctions اعلام کرده که یک نمونه بسیار خاص از این خودرو را ماه بعد به فروش خواهد گذاشت. مدل مورد بحث که در دسامبر ۱۹۷۱ ساخته شده با لقب "اسپایدر مخفی" شناخته می شود؛ دلیل این لقب هم ساده است، زیرا این اتومبیل به مدت دو دهه در انظار عمومی ظاهر نشده و پس از ۲۰ سال برای فروش راهی این حراجی خواهد شد.

آخرین حضور این خودرو در خیابان های عمومی به سال ۱۹۹۷ و گردهمایی Rodeo Drive Concours d’Elegance بر می گردد. بعد از این رویداد مالک فراری مذکور آن را در پارکینگ خانوادگی خود نگهداری نموده و دیگر با آن رانندگی نکرده است.

البته دیتونا اسپایدر کنونی پس از چند بار دست به دست شدن از سال ۱۹۸۳ تحت تملک این خانواده قرار داشته و تا به این تاریخ فقط ۳۶,۵۱۳ مایل (حدودا ۵۹ هزار کیلومتر) کار کرده است.

بر اساس گزارش ها، این مدل هرگز بازسازی اساسی نداشته و قطعات آن از هم جدا نشده اند، البته رنگ بدنه و روکش های چرمی کابین آن در سال ۱۹۷۷ مورد مرمت جزئی قرار گرفته اند. در زیر کاپوت این خودرو موتور V12 اصلی دست نخورده باقی مانده، جالب اینکه مجموعه ابزار، کتابچه ها و کاتالوگ ها نیز همانند روز اول در وضعیت بسیار سالمی به سر می برند.

البته اخیرا در برخی قسمت ها مثل سیستم سوخت رسانی، کاربراتورها و سیستم برق تعمیراتی جزئی انجام شده، رنگ بخش پایینی بدنه نیز کمی مرمت شده است. تاکنون حراجی RM Auctions که به RM Sotheby's تغییر نام داده قیمتی برای این فراری نایاب تعیین نکرده، اما در گذشته مدل های مشابه با قیمت تقریبی یک میلیون دلار معامله شده اند.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato