اپل و جریمه 506 میلیون دلاری به خاطر نقض پتنت دانشگاه مدیسون ویسکانسین

اپل و جریمه 506 میلیون دلاری به خاطر نقض پتنت دانشگاه مدیسون ویسکانسین

دادگاهی در آمریکا کمپانی اپل را به جرم نقض یکی از پتنت های دانشگاه مدیسون ویسکانسین، به پرداخت ۵۰۶ میلیون دلار جریمه کرد. قاضی منطقه ای مدیسون، آقای «ویلیام کانلی» این حکم را صادر کرده و در واقع مبلغ مورد نظر را نسبت به رای قبلی هیئت ژوری، به بیش از دو برابر افزایش داده است.

پتنت مورد نظر در ارتباط با روش هایی برای بهینه سازی پردازنده های کامپیوتری ثبت شده است

پتنت مورد بحث که در سال ۱۹۹۸ میلادی توسط واحد ثبت اختراعات دانشگاه ویسکانزین به ثبت رسیده، در ارتباط با روش هایی برای بهینه سازی پردازنده های کامپیوتری بوده که بر اساس شکایت موجود، در چیپست های A8، A7 و A8X اپل مورد استفاده قرار گرفته است. این شکایت نخستین بار در اکتبر سال ۲۰۱۵ میلادی مطرح، و موجب محکومیت اپل از سوی هیئت ژوری به پرداخت ۲۳۴ میلیون دلار  شد.

البته کمپانی ساکن کوپرتینو پس از صدور رای، درخواست تجدید نظر خود را اعلام نمود و از اداره ثبت پتنت آمریکا نیز خواست در مورد اعتبار سند مورد بحث تحقیق کند. با این حال پس از اتمام تحقیقات، قاضی کانلی ۲۷۲ میلیون دلار دیگر، به دلیل خسارت های وارده از زمان صدور رای اولیه تا انقضای پتنت دانشگاه ویسکانسین در پایان سال ۲۰۱۶، به مبلغ اصلی اضافه کرد.

گفتنی است مرکز پژوهشی دانشگاه ویسکانسین شکایت دیگری را نیز به صورت جداگانه و در مورد همان پتنت قبلی مطرح نموده که به محصولات جدیدتر اپل مربوط می شود. اما قاضی کانلی اعلام کرده تا پایان مراحل پرونده حاضر، شکایت جدیدی را به جریان نخواهد انداخت.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato