تیم کوک: سیستم های خودران در دست توسعه اپل صرفا منحصر به ماشین ها نیستند

تیم کوک: سیستم های خودران در دست توسعه اپل صرفا منحصر به ماشین ها نیستند

بر کسی پوشیده نیست که اپل مشغول توسعه نوعی سیستم هدایت خودکار برای اتومبیل هاست و حتی گفته می شود که این شرکت ماشین های خودران خود را در سطح برخی خیابان های آمریکا به حرکت درآورده است.

حالا اما تیم کوک مدیرعامل اپل اعلام کرده که تلاش های این شرکت در زمینه هوش مصنوعی صرفا به ماشین های خودران محدود نمی شود و حوزه وسیع تری را در بر می گیرند.

کوک در جریان نشستی که برای اعلام گزارش مالی اپل با حضور سرمایه گذاران این شرکت ترتیب داده شده بود اظهار داشت:

سیستم های خودران در طیف وسیعی از بخش ها کاربرد دارند و ماشین تنها یکی از کاربردهای آن است و من نمی خواهم بیشتر از این موضوع را باز کنم.

همانطور که از حرف های کوک بر می آید غول تکنولوژی ساکن کالیفرنیا تلاش هایش در زمینه هوش مصنوعی را صرفا به ماشین های خودران محدود نکرده. محض اطلاع تان باید بگوییم که این سیستم ها در بخش های دیگری نظیر پهپاد، کشتی رانی و تمامی انواع ربات ها (از دستیارهای درون کارخانجات گرفته تا ربات های تفحص) و در نهایت ماشین هایی که قطعات آیفون را از هم باز میکنند کاربرد دارند.

البته روشن است که اپل به تنهایی روی این مباحث کار نمی کند و همین حالا هم چندین پهپاد خودکار در بازار موجود است، بلندپروازی های زیادی در رابطه با ساخت ربات های کارخانه ای وجود دارد و حتی طرح هایی برای تولید ربات های تحویل کالا در دست است.

اما اینکه اپل اعلام کرده تلاش هایش در زمینه هوش مصنوعی صرفا محدود به ماشین های خودران نمی شود خبر بسیار خوبی است چراکه در نهایت حضور اپل در این حوزه می تواند به پیشرفت های خوبی منتهی شود.

کوک در ادامه گفت:

ما به شدت روی سیستم های خودران تمرکز کرده ایم و پروژه بزرگی را در این زمینه در دست داریم و سرمایه گذاری هنگفتی را روی آن انجام داده ایم. از دیدگاه ما خودکار شدن مادر تمامی پروژه های در دست انجام در حوزه هوش مصنوعی است.

 

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato