احتمالاً هر دو دوربین سلفی و اصلی آیفون 8 قادر به ضبط ویدیوهای 4K با 60 فریم باشند

احتمالاً هر دو دوربین سلفی و اصلی آیفون 8 قادر به ضبط ویدیوهای 4K با 60 فریم باشند

طی چند روز گذشته و با انتشار فرمور اسپیکر هوم پاد اپل، خبرهای گوناگونی درباره قابلیت های مختلف آیفون ۸ افشا شده است. حالا گفته می شود در میان کدهای این فرمور، اشاراتی به قابلیت ضبط ویدیوهای ۴K با ۶۰ فریم بر ثانیه با هر دو دوربین اصلی و سلفی آیفون ۸ وجود دارد. این کد که اسکرین شات آن پایین تر قرار گرفته، دو عبارت «جلویی» و «پشتی» را خود جای داده که نشان می دهد هر دو دوربین، قادر به فیلم برداری با کیفیت بالا خواهند بود.

در حال حاضر، دو موبایل آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس از فیلم برداری با رزولوشن ۴K پشتیبانی می کنند، اما این قابلیت تنها به دوربین اصلی تعلق دارد و با ۳۰ فریم بر ثانیه صورت می گیرد. از سوی دیگر، دوربین سلفی به رزولوشن ۱۰۸۰p محدود شده است. علاوه بر این و با استناد به کدهای فرمور هوم پاد، دوربین های اصلی و سلفی آیفون ۸ از فرمت ویدیویی تازه اپل، یعنی HEVC نیز پشتیبانی می کنند که حجم فایل ها را تا نصف کاهش می دهد و برای محتویات ۴K بسیار کارآمد است.

جهش به فیلم برداری با ۶۰ فریم بر ثانیه، خصوصاً برای دوربین اصلی بسیار منطقی به نظر می رسد و اپل همواره با عرضه هر سخت افزار جدید، دوربین را بهبود داده است. علاوه بر این، با توجه به پشتیبانی دستگاه از قابلیت های واقعیت افزوده، ۶۰ فریم بر ثانیه می تواند به بهبود دنبال کردن اجسام در محیط واقعیت افزوده منجر شود.

در هر صورت باید توجه داشت که هنوز هیچ چیز به صورت رسمی به تایید نرسیده و باید با عینک تردید به این خبر نگاه کرد، اما سورس کد هوم پاد منبع به نظر موثق تری نسبت به گزارش های جسته و گریخته چند وقت اخیر به نظر می رسد.

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato