سیستم شناخت چهره، آیفون 8 را در چند میلی ثانیه آنلاک می‌کند

تمام خبرها در مورد آیفون 8 اشاره به حذف سنسور اثرانگشت دارند و امروز گزارشی دیگر از کره جنوبی منتشر شده که ادعا می‌کند زمان باز شدن این موبایل توسط سیستم تشخیص صورت، بسیار کوتاه‌تر از آن‌چیزی است که تصور می‌شود.

خبرگزاری کره‌ای «Korea Herald» در گزارش خود می‌نویسد که سنسور سه بعدی شناخت چهره می‌تواند به شکلی عمیق اجزای صورت را شناسایی کرده و در چند میلی ثانیه دستگاه را آنلاک کند. این خبرگزاری در مورد منبع خود سخنی به میان نیاورده است.

در حال حاضر تصور می‌شود که سیستم شناخت چهره از اشعه فروسرخ استفاده می‌کند و استفاده از موبایل در محیط های تاریک و شب، مشکلی برای شناخت چهره کاربر به وجود نمی‌آورد.

وال استریت ژورنال قبلاً در همین رابطه نوشته بود: «تکنولوژی عمق سنج که در اصطلاح به آن «نور ساختار یافته»گفته می‌شود، هزاران نقطه کوچک مادون قرمز را به صورت کاربر یا هر جسم دیگر می‌تاباند و دوربین با دنبال کردن همین نقاط، دیتاهای مربوط به سنجش عمق را جمع‌آوری می‌کند. دوربین می‌تواند نقاط مادون قرمز را ببیند اما انسان قادر به دیدن آنها نیست، به همین دلیل، این سیستم می‌تواند حتی در تاریکی مطلق دستگاه را آنلاک کند.»

از سوی دیگر کوالکام هم عقیده دارد که موبایل‌های اندرویدی بعدی می‌توانند همپای آیفون 8 یا بهتر از آن، صورت کاربر را شناسایی کرده و این ویژگی را داشته باشند.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟