مدیر بخش موبایل سامسونگ از علت کاهش ظرفیت باتری در گلکسی نوت 8 می گوید

همان طور که احتمالاً می دانید در گلکسی نوت 8 از یک باتری 3300 میلی آمپری استفاده شده که نسبت به ظرفیت 3500 میلی آمپری باتری گلکسی نوت 7، با کاهش رو به رو بوده است.

حال «کوه دونگ جین» پس از آغاز پیش فروش جدیدترین فبلت خانواده نوت 8، در جمع خبرنگاران حاضر شده و به سؤالات آنها پیرامون دستگاه جدید پاسخ داده است. آقای کوه در میان صحبت های خود، به علت استفاده از یک باتری با ظرفیت کمتر نسبت به نسل قبل نیز اشاره کرد و گفت:

دلایل زیادی برای کاهش ظرفیت باتری وجود دارد که یکی از مهمترین موارد، بهره گیری از چیپست 10 نانومتری جدیدی است که کارایی دستگاه را تا 30 درصد بهبود می دهد. همچنین کاربران می توانند از طریق تنظیم باتری با توجه به الگوی استفاده خود از تلفن، کارایی کلی آن را نیز افزایش دهند.

Mobit

من حالا می توانم ایمنی باتری را تضمین کنم؛ نوت 8 پس از 2 سال استفاده نیز همچنان بیش از 95 درصد از ظرفیت باتری خود را حفظ خواهد کرد.

کاهش 200 میلی آمپری ظرفیت موجب تضمین ایمنی و افزایش عمر مفید باتری شده است

البته باید توجه داشت که بنا بر آمارهای رسمی سامسونگ درباره عملکرد باتری، نوت 8 در زمینه پخش ویدیو و مرور اینترنت روی شبکه LTE اندکی از نوت 7 ضعیف تر عمل می کند اما تضمین ایمنی و افزایش عمر مفید آن، مواردی هستند که کاهش 200 میلی آمپری ظرفیت باتری را در گلکسی نوت 8 توجیه می کنند.

لازم به ذکر است که کوه دونگ جین پیش بینی کرده میزان فروش نوت 8، از کل فروش موبایل موفق نوت 5 در حدود 11 میلیون نسخه بیشتر خواهد بود که با پیش بینی تحلیل گر معروف «مینگ چی کو» مبنی بر فروش 11 تا 14 میلیون واحد نوت 8 فقط در سال جاری، در یک راستا قرار دارد.

ویجیاتو

نظرات ۱۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟