دوربین Instagif تصاویر متحرک گیف را «پرینت» می کند

پیش از فراگیر شدن فناوری دوربین های دیجیتال، عکاسی با دوربین های آنالوگ و چاپ تصاویر در سطح دنیا بسیار رایج بود که در این میان، دوربین هایی که قابلیت چاپ فوری عکس را داشتند در بین عموم مردم از محبوبیت بالایی برخوردار بودند.

بد نیست بدانید که نخستین بار شرکت «Polaroid» دوربین های فوری را به بازار معرفی کرد و حالا یک ایده پرداز خوش ذوق به نام «آبیشک سینگ» با الگوبرداری از مدل SX-70 پولاروید، دوربینی طراحی کرده که امکان «چاپ» تصاویر متحرک گیف (یا جیف) را فراهم می کند.

البته مسلماً امکان چاپ یک تصویر متحرک با استفاده از جوهر و کاغذ وجود ندارد و ابزار مورد بحث، در واقع ویدیوهای کوتاه GIF را به کارتریجی با یک نمایشگر کوچک PiTFT منتقل می کند.

دوربین Instagif از دو کامپیوتر کوچک رزبری پای استفاده می کند

آقای سینگ دوربین «Instagif» را به تنهایی طراحی کرده و با استفاده از پرینتر سه بعدی آن را ساخته است. وی همچنین برای پردازش امور از دو دستگاه کامپیوتر کوچک رزبری پای (یکی در دوربین و دیگری در کارتریج نمایشگر) بهره برده و تمام فرآیند طراحی و ساخت و حتی کدهای مربوطه را به صورت رایگان در اختیار عموم قرار داده است.

ایده مورد بحث به احتمال زیاد هیچوقت به صورت یک محصول تجاری وارد بازار نخواهد شد اما قطعاً برای علاقه مندان و افرادی که توانایی طراحی و ساخت آن را دارند، پروژه سرگرم کننده ای خواهد بود. در ادامه ویدیوی کوتاهی از نحوه عملکرد Instagif را مشاهده می کنید.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟