لاجیتک با معرفی MX Ergo ماوس های مجهز به ترک بال را بار دیگر به بازار می فرستد

لاجیتک با معرفی MX Ergo ماوس های مجهز به ترک بال را بار دیگر به بازار می فرستد

چندین سال پیش در دنیای تکنولوژی ایده ای مطرح شد که چرخواندن ترَک بال (توپک) روی یک ماوس ثابت برای تکان دادن نشانگر در رابط کاربری کامپیوتر، راحت تر از جا به جا کردن ماوس روی یک پَد خواهد بود که البته همان طور که اکنون می دانیم، ایده مذکور موفق نشد کاربران را متقاعد کرده و بازار را به دست بگیرد.

با این حال استفاده از ترَک بال طرفدارانی هم دارد و بعضی شرکت ها، هر از گاهی یک مدل از ماوس های مجهز به توپک را وارد بازار می کنند که در تازه ترین مورد، کمپانی سوئیسی لاجیتک ماوس «MX Ergo» را معرفی کرده است.

M570
MX Ergo

جالب است بدانید که آخرین ماوس مجهز به ترَک بال لاجیتک در سال ۲۰۱۰ و با نام «M570» معرفی شده بود و حالا پس از ۷ سال، مدل جدید با امکانات و ارگونومی بالاتر در اختیار علاقه مندان قرار گرفته است.

MX Ergo به یک لولا برای تنظیم زاویه نسبت به سطح مجهز شده است

به گفته لاجیتک، MX Ergo تا ۲۰ درصد کمتر از ماوس های معمولی باعث بروز خستگی در مچ و عضلات دست شده، و با برخورداری از یک لولای قابل تنظیم (بین ۰ تا ۲۰ درجه) امکان انتخاب راحت ترین حالت را برای کاربر فراهم می کند. سازنده همچنین امکان کاهش و افزایش حساسیت ترَک بال را فراهم کرده که در انجام امور متفاوت، دقت لازم را فراهم خواهد کرد.

ماوس مورد بحث به باتری قابل شارژ از طریق کابل Micro-USB مجهز شده و با هربار شارژ، تا چهار ماه انرژی لازم را در اختیار خواهد داشت. در مورد قیمت و زمان عرضه نیز باید گفت که لاجیتک اعلام کرده محصول جدید، تا یک ماه آینده و با قیمت ۱۰۰ دلار (ابتدا در آمریکای شمالی) به دست مشتریان خواهد رسید.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato