آیا آیفون X، اپل را به نخستین شرکت تریلیون دلاری تبدیل می کند؟

آیا آیفون X، اپل را به نخستین شرکت تریلیون دلاری تبدیل می کند؟

تا دقایقی دیگر قرار است در دهمین سالگرد رونمایی اولین آیفون، موبایل های جدید اپل معرفی شوند، موبایل هایی که شاید آرزوی بدل شدن به اولین شرکت ۱۰۰۰ میلیارد دلاری دنیا را برای اپل برآورده کنند.

شرکت تحلیلگر «ترندفورس» پیش بینی کرده که تعداد آیفون های فروش رفته در سال جاری میلادی در حدود ۲۲۷.۵ میلیون خواهد بود. این مقدار نسبت به سال قبل افزایشی ۴.۸ درصدی را نشان می دهد.

استفاده از نمایشگر OLED در آیفون جدید، موجب رشد بازار این پنل ها خواهد شد

بالاترین مدل اسمارت فون اپل، آیفون اکس احتمالاً  دارای نمایشگر OLED و اندازه ۵.۸ اینچ باشد و پیش بینی می شود که معرفی آیفون با این نمایشگر موجب عرضه هر چه بیشتر اسمارت فون های مبتنی بر این فناوری از سوی سایر تولیدکنندگان گردد. بر اساس گزارشات، تا سال ۲۰۲۰ در حدود ۴۳ درصد از تلفن های هوشمند عرضه شده به بازار از نمایشگرهای OLED برخوردار خواهند بود.

این شرکت تحلیلگر همچنین پیش بینی کرده که ارائه قابلیت تشخیص چهره سه بعدی در آیفون جدید موجب افزایش تقاضا برای این فناوری از سوی سایر تولید کنندگان موبایل شود. بر این اساس انتظار می رود که ارزش تکنولوژی مذکور که علاوه بر دوربین شامل فرستنده و گیرنده های مادون قرمز مورد نیاز نیز هست، تا انتهای سال ۲۰۱۷ به ۱.۵ میلیارد دلار رسیده و تا سال ۲۰۲۰ به ۱۴ میلیارد دلار برسد.

از سوی دیگر به بر طبق تحلیل ها به نظر می رسد واقعیت افزوده یا AR نقش بسیار مهمی در آینده فروش آیفون خواهد داشت.

در تحلیل ها مشخص شده که درآمد اپل از فروش آیفون در بازه زمانی سال ۲۰۰۷ الی ۳ ماهه دوم ۲۰۱۷ بالغ بر ۷۶۰ میلیارد دلار بوده و پیش بینی شده که تا انتهای سال ۲۰۱۸ اپل به اولین شرکت ۱۰۰۰ میلیارد دلاری در جهان بدل شود.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato