به دنبال شارژ سریع روی آیفون 8 و آیفون X هستید؟ باید 85 دلار بپردازید

یکی از بزرگ ترین و مورد انتظارترین بهبودهای صورت گرفته در آیفون های جدید، قابلیت شارژ وایرلس است. این موبایل های تازه به لطف استاندارد شارژ وایرلس Qi، به کاربران اجازه می دهند که با استفاده از هر شارژر وایرلس شخص ثالثی، دستگاه خود را شارژ کنند. اما اگر هنوز به شارژ دستگاه تان به صورت سیمی تمایل دارید، می توانید از مزیتی مهم برخوردار شده و باتری آیفون 8، آیفون 8 پلاس یا آیفون X تان را ظرف 30 دقیقه، تا 50 درصد شارژ کنید.

با این همه، برای استفاده از این قابلیت باید شارژر USB-C و 29 واتی اپل را به همراه کابل تبدیل USB-C به لایتنینگ خریداری نمایید که هیچکدام در جعبه آیفون 8، آیفون 8 پلاس یا آیفون X قرار نگرفته اند. این شارژر جداگانه، هزینه ای 49 دلاری روی دستتان می گذارد و کابل مخصوص هم در فروشگاه های اپل با قیمت 35 دلار فروخته می شود.

با این همه، دارندگان مک بوک احتمالاً خوش حال خواهند شد اگر بدانند که مدل 2016 به بعد مک بوک پرو، از شارژری 87 یا 61 واتی بهره می برد که از آن می توان برای شارژ آیفون یا X اشاره کرد و تفاوت وات، مسئله ساز نخواهد شد.

در هر صورت جای خوشحالی دارد که اپل بالاخره از آیفون هایی به همراه قابلیت شارژ سریع رونمایی کرده، اما در هر حال به هیچ وجه منطقی به نظر نمی رسید اگر کمپانی ساکن کوپرتینو، برای استفاده از این قابلیت کاربران را به خرید شارژر و کابلی جداگانه مجبور نمی کرد.

نظرات ۳۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟