معرفی اپلیکیشن Posteroid؛ ساخت پوستر در چند دقیقه

معرفی اپلیکیشن Posteroid؛ ساخت پوستر در چند دقیقه

تمام پوسترهای تبلیغاتی در سراسر دنیا، چه خوب باشند و چه بد همگی یک هدف واحد را دنبال می کنند: این که پیام خود را به بهترین شکل به بینندگان شان برسانند. اما چه چیزی باعث می شود که بعضی پوسترها در رساندن این پیام موفق باشند و بعضی دیگر اصلا دیده نشوند؟

به اعتقاد گرافیست ها المان های متعددی وجود دارند که موجب خلق یک پوستر جذاب می شوند؛ رعایت سادگی در عین توجه به زیبایی، تناسب میان پس زمینه و نوشته ها و ترکیب رنگ ها همگی باید دست به دست هم دهند تا در نهایت پوستر جذاب و چشم نوازی داشته باشید.

اما همه مهارت انجام این کار را ندارند. اگر گرافیست خوبی نیستید و خودتان از پس طراحی یک پوستر از صفر بر نمی آیید، شاید با اپلیکیشن Posteroid و ابزار آماده اش بتوانید یک پوستر تبلیغاتی خوب و آبرومند بسازید.

Posteroid فقط و فقط برای طراحی یک پوستر ساده توسعه یافته و امکانات خیلی زیادی در اختیارتان قرار نمی دهد. بنابراین آن را به چشم یک ویرایشگر تصویر پیشرفته نگاه نکنید.

تمام امکاناتی که Posteroid ارائه کرده در سه بخش خلاصه می شود: تعیین عکس پس زمینه، متن و استایل و در نهایت قالب بندی تصویر. شاید خیلی ساده باشد و به میزان زیادی محدود، نه امکان تنظیم روشنایی و پارامترهای کیفی تصویر وجود دارد و نه اضافه کردن طرح های وکتور.

اما نکته دقیقا همینجاست که Posteroid برای انجام کارهای ساده طراحی شده و به خاطر همین سادگی بوده که بخش اعظم کاربران گوگل پلی از آن استقبال به عمل آورده اند. در واقع اپلیکیشن طوری طراحی شده که در کوتاه ترین زمان ممکن و با ابزار آماده و تمرکز بر تایپوگرافی، یک پوستر ساده و در عین حال زیبا خلق کنید.

اولین کاری که در این اپلیکیشن انجام می دهید تعیین پس زمینه است؛ دوست دارید پس زمینه تک رنگ و ساده استفاده کنید یا از عکس های دوربین بک گراند بسازید؟ هر دو امکان در اختیارتان قرار داده شده. بعد از تعیین پس زمینه هم طبیعتا می خواهید که چیزی روی پوستر بنویسید.

متأسفانه Posteroid فقط از فونت های لاتین پشتیبانی می کند، اما صورت خوش قضیه این است که این فونت ها را می توان شخصی سازی کرد و حالت های چینش مختلفی را برایشان در نظر گرفت. ابزار شخصی سازی متن Posteroid هم نوشته ها را به خوبی جاستیفای می کنند و ابعادشان را به دلخواه می توانید تغییر بدهید.

مرحله آخر کار هم طبیعتا تعیین استایل کلی و قالب بندی پوستر شماست. امکانات Posteroid در این بخش خیلی زیاد نیستند، اما تصور می کنیم که تغییر رنگ نوشته ها و ابزار کادربندی و فیلترهای رنگی برای ساخت یک پوستر ساده کافی باشند.

طرح های خلق شده با Posteroid در کنار این که می توانند مصارف حرفه ای داشته باشند، برای ساخت عکس نوشته های اینستاگرامی هم مناسب هستند، برای همین امکان اشتراک گذاری مستقیم آن ها در شبکه های اجتماعی برایتان فراهم شده. در مجموع اگر برای ساخت پوستر و عکس نوشته به دنبال «ساده ترین اپلیکیشن ممکن» می گردید، Posteroid می تواند گزینه مناسبی برایتان باشد.

دانلود از گوگل پلی

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato