حذف قبوض کاغذی تلفن ثابت؛ پرداخت مستقیم توسط بانک

حذف قبوض کاغذی تلفن ثابت؛ پرداخت مستقیم توسط بانک

بعد از کش و قوس‌های فراوان بالاخره طرح حذف قبوض به مرحله جدی اجرایی خود رسیده و تمهیداتی برای راحتی مشترکین و همچنین کاهش مصرف کاغذ و پرداخت راحت‌تر این قبوض در نظر گرفته شده است.

«داود زارعیان»، معاون شرکت مخابرات، با اشاره به حذف قبوض کاغذی تلفن ثابت تا پایان سال جاری اظهار داشت: «چندین روش به عنوان جایگزین قبض کاغذی در نظر گرفته شده که یکی از آنها، سرویس دایرکت دبیت برای پرداخت قبض است.»

آن طور که از سخنان وی برمی‌آید قرار است در این سرویس با توافقی سه جانبه بین مشتری، بانک و مخابرات، پرداخت قبض مشترک به صورت مستقیم و خودکار از حساب بانکی وی که بدین منظور ساخته شده، پرداخت شود.

کاهش هزینه صدها میلیارد تومان با الکترونیکی شدن قبوض کاغذی

در مراحل آغازین اجرای این طرح که به آن دایرکت دبیت می‌گویند، فعلا قراردادی با بانک پارسیان بسته شده و طبق گفته زارعیان با سایر بانک‌ها نیز در صورت تمایلشان قرارداد بسته خواهد شد.

نحوه اطلاع رسانی هزینه قبض به مشترکین در این طرح به صورت پیام‌های صوتی و متنی بوده که قبل از ساعت ۲۰ در طول شبانه روز به اطلاع مشترک می‌رسد تا باعث ایجاد مزاحمت برای وی نشود.

در سال‌های گذشته «نصرالله ابراهیمی»، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری تهران از هزینه‌های گزاف صادر شدن قبوض برای خانوارها گفته بود و رقم آن را فقط برای شهر تهران بیش از ۷۰ میلیارد تومان اعلام کرده بود. حال شرکت مخابرات گام اول را برای حذف این هزینه‌ها برداشته و احتمال می‌رود شرکت‌های دیگر نیز به زودی اقدامات مشابهی را برای حذف قبوض کاغذی خود انجام دهند.

ویجیاتو

نظرات ۱۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato