عرضه دیرهنگام آیفون X، اثری منفی بر فروش آیفون ۸ و ۸ پلاس خواهد داشت

عرضه دیرهنگام آیفون X، اثری منفی بر فروش آیفون ۸ و ۸ پلاس خواهد داشت

آیفون های جدید اپل، در سه مدل 8، 8 پلاس و X در 21 شهریور ماه معرفی شدند و همان طور که اپل نیز پیش بینی کرده بود بسیاری از علاقه مندان، منتظر فعال شدن امکان پیش خرید آیفون X هستند که قرار است دیرتر به بازار عرضه شود. حالا بر اساس گزارش شرکت «KGI Securities» به نظر می رسد موکول شدن امکان ثبت سفارش آیفون X به 5 آبان در نهایت به ضرر آیفون 8 تمام می شود.

آیفون 8 و 8 پلاس بر خلاف روال معمول، از 1 الی 2 هفته پس از سفارش برای خریداران ارسال می شوند

پیش سفارش آیفون 8 و 8 پلاس از 24 شهریور شروع شده و همچنین در گزارشات «KGI Securities» مشخص شده با وجود اینکه معمولاً  آیفون های جدید در 3 الی 6 هفته پس از سفارش گذاری، برای خریداران ارسال می شوند، ولی این بار قرار است بیشتر آیفون های 8 و 8 پلاس خریداری شده در 1 الی 2 هفته پس از پیش خرید ارسال شوند. در نتیجه این تحویل زود هنگام نیز موجب طولانی تر شدن فاصله عرضه نسخه X نسبت به دو مدل دیگر می شود.

همچنین لازم است اشاره کنیم قبل تر «KGI Securities» اعلام کرده بود به دلیل محدودیت های تولید قطعات دوربین و صفحه نمایش لبه تا لبه، عرضه محدود آیفون 10 تا انتهای سال 2017 محتمل است.

لازم است اشاره کنیم که بالاتریم مدل آیفون 8 پلاس تنها 50 دلار از مدل پایه آیفون X ارزان تر است. در نتیجه، مسئله اختلاف قیمت کم و امکانات ویژه آیفون X، نسبت به نسخه های 8 و 8 پلاس برای بسیاری از طرفداران اپل به حدی قانع کننده است که برای آن هیجان زده شوند و منتظر عرضه اش بمانند. ولی فراموش نکنیم که بسیاری از کاربرانی که برای خرید اسمارت فون های جدید اپل عجله دارند، به ناچار مدل های 8 و 8 پلاس را خریداری می کنند.

نظرات ۱۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.