همه چیز درباره آیفون 13
گردباد قدرت؛ ویدیو رکورد شکنی بوگاتی شیرون [تماشا کنید]

گردباد قدرت؛ ویدیو رکورد شکنی بوگاتی شیرون [تماشا کنید]

چند روز پیش و قبل از آغاز به کار نمایشگاه خودروی فرانکفورت، کمپانی بوگاتی با خط و نشان کشیدن برای رقبا اعلام کرد که شیرون توانسته رکورد ۰-۴۰۰-۰ را در گینس ثبت کند. در این رکوردگیری، سوپر اتومبیل فرانسوی پس از ۳۲.۶ ثانیه سرعت خود را از حالت سکون به ۴۰۰ کیلومتر در ساعت رسانده و در عرض ۹.۱ ثانیه بطور کامل متوقف شده بود.

کلیپ ویدیویی منتشر شده در این باره یک نکته جالب دارد که مورد توجه رسانه های خودرویی قرار گرفته است. در انتهای این کلیپ عبارت "ادامه دارد" نقش بسته و بلافاصله عقربه سرعت سنج شیرون در نزدیکی های ۴۴۰ کیلومتر در ساعت نمایش داده می شود. این موضوع می تواند به رکوردشکنی های دیگر این خودروی استثنایی و انتشار کلیپ های بیشتر در آینده اشاره داشته باشد.

هنوز مشخص نیست که آیا شیرون واقعا سرعت تقریبا ۴۴۰ کیلومتر را ثبت کرده یا خیر، اما با توجه به توانایی های فنی این اتومبیل خارق العاده، دستیابی به سرعت های مشابه کاملا محتمل است.

در حال حاضر نهایت سرعت شیرون در ۴۲۰ کیلومتر محدود شده و نسخه سوپر اسپورت ویرون کماکان با ۴۳۱ کیلومتر در ساعت، رکورددار بیشترین سرعت محسوب می شود. در صورت برداشته شدن محدود کننده الکترونیکی و ثبت سرعت ۴۴۰ کیلومتر در ساعت، شیرون رسما سریع ترین خودروی جهان خواهد شد. طبق برنامه ریزی های کمپانی بوگاتی، سال آینده شیرون به رکورد سرعت حمله خواهد کرد.

یکی از عوامل اصلی محدودیت سرعت شیرون در رقم ۴۲۰ کیلومتر به تایرهای آن مربوط می شود. این تایرها علی رغم قیمت بسیار بالایی که دارند، هنوز نمی توانند در سرعت های زیاد مقاومت داشته باشند؛ به همین جهت مهندسین بوگاتی برای رعایت ایمنی و جلوگیری از حوادث ناگوار به صورت الکترونیکی سرعت این خودرو را در رقم یاد شده محدود کرده اند.

البته آنطور که یکی از مهندسین ارشد بوگاتی به نام آقای مارتین گرابوفسکی (Martin Grabowski) در نمایشگاه خودروی فرانکفورت اعلام کرده، تایرهای شیرون در مقایسه با ویرون از قیمت به مراتب کمتری برخوردار هستند، با این حال وی به رقم دقیق اشاره ای نداشته است.

بد نیست بدانید مجموعه تایرهای ویرون قیمتی در حدود ۴۲ هزار دلار دارند، با این رقم می توان خودرویی مثل مرسدس C کلاس یا نیسان ماکسیما را به پارکینگ منزل هدایت کرده و مبلغ باقیمانده را صرف خرید آخرین پرچمداران تلفن های همراه یا گردش و مسافرت نمود!

نظرات ۹
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato