رسانه های وابسته به دولت چین به طور گسترده علیه گلکسی نوت 8 می نویسند

رسانه های وابسته به دولت چین به طور گسترده علیه گلکسی نوت 8 می نویسند

رسانه های وابسته به دولت چین روزانه مطالبی منفی در مورد گلکسی نوت ۸ منتشر می کنند که گفته می شود دلیل آن خواست دولت است. آمریکا و کره جنوبی سال پیش بر سر توسعه سیستم موشکی تاد توافق کردند که طی این توافق، کره جنوبی دست از تولید سیستم موشکی برداشته و در عوض از آمریکا تجهیزات و دانش خود را می گیرد. اما این سیستم که عمدتا به خاطر مقابله با حملات موشکی کره شمالی توسعه یافته، چندان مورد پسند پکن نیست.

رسانه ها رقم پیش فروش ۲۰ هزارتایی نوت ۸ را در کنار رقم ۴ میلیون پیش فروش آیفون ۸ قرار داده اند و نتیجه به ضرر سامسونگ است. مشتریان چینی برای ثبت پیش سفارش خود برای نوت ۸ باید ۱۵ دلار بپردازند در حالی که چنین شرطی برای آیفون ۸ نیست.

مقامات سامسونگ می گویند پیاده کردن این سیستم برای خرید نوت ۸ سبب شده تا افراد بیشتری خرید واقعی انجام دهند و سفارشی را کنسل نکنند. البته پایین بودن تعداد سفارش ها به خاطر قیمت بالای نوت ۸ نیز هست. در حالی که می میکس ۲ با نمایشگر تقریبا بدون حاشیه و اسنپدراگون ۸۳۵، قیمتی نزدیک به ۵۰۰ دلار دارد، نوت ۸ حدود ۱۰۶۱ دلار فروخته می شود. البته چنین اتفاقی دلیل اصلی عدم تمایل چینی ها به نوت ۸ نیست.

از زمان آغاز پیش فروش ها تاکنون، رسانه ها در حال تحریم برندهای کره جنوبی از جمله هیوندای، ال جی و سامسونگ هستند و از خرید محصولات آن ها اجتناب می کنند.

طبق تحقیقات Counterpoint Research، سامسونگ فقط ۳ درصد از کل بازار موبایل چین را در اختیار دارد در حالی که هوآوی، اوپو، ویوو و شیائومی روی هم ۸۷ درصد باقی مانده را دارند.

نظرات ۲۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato