به لطف معامله با گوگل سهم HTC از بازار موبایل ۱۰ درصد افزایش می یابد

به لطف معامله با گوگل سهم HTC از بازار موبایل ۱۰ درصد افزایش می یابد

همین دیروز بود که گفتیم گوگل با پرداخت مبلغ ۱.۱ میلیارد دلار بخشی از کسب کار تولید موبایل های HTC به همراه تعدادی از کارمندان و حق استفاده از پتنت های آن را به مالکیت خود درآورده است. حالا خبرگزاری رویترز می گوید که به لطف پول حاصل از این معامله سهم کمپانی تایوانی در بازار موبایل حدود ۱۰ درصد افزایش خواهد یافت.

همان طور که در مطلب روز قبل اشاره شد، گوگل تمام واحد تولید اسمارت فون های HTC را نخریده، بلکه قرار است تنها اعضای تیم توسعه موبایل های پیکسل به مانتین ویو منتقل شوند. در آن سو هم نه تنها تولید موبایل ها تحت برند HTC متوقف نخواهد شد، بلکه به کمک سرمایه جدید ۱.۱ میلیارد دلاری، حالا تایوانی ها می توانند حجم فعالیت های خود برای توسعه موبایل های پرچمدار جدید را افزایش دهند.

پرچمدار بعدی این شرکت یعنی HTC U12 طبق برنامه مراحل توسعه خود را سپری می کند، ضمن این که تایوانی ها قرار است پیش از پایان سال ۲۰۱۷ سه موبایل جدید دیگر را نیز روانه بازار سازند. شنیده شده یکی از این گجت ها نخستین فبلت پرچمدار اچ تی سی خواهد بود. محصولی که گفته می شود احتمالاً با نام HTC U11 Plus روانه بازار می شود.

پیکسل های جدید گوگل ۱۲ مهر از راه خواهند رسید. طبق شنیده ها گوگل وظیفه تولید پیکسل ۲ را بر عهده HTC گذاشته است، در حالی که ظاهراً پیکسل ۲ XL به دست ال جی ساخته خواهد شد.

نظرات ۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato