بانک مرکزی: سامانه وام ازدواج مجدداً فعال شد

متقاضیان وام ازدواج در کشور به جمعیتی 500 هزار نفره تبدیل شدند که برای کاهش این آمار نیاز به یک سیستم سریع‌تر و آسان‌تر برای اعطای وام به آنها احساس می‌شود. اول مرداد ماه سال جاری بانک مرکزی در یک طرح ضربتی با راه‌اندازی یک سامانه اینترنتی مختص زوجین، از آنها خواست تا با ثبت‌نام در این سایت تا پایان شهریورماه 1396 اقدام به درخواست وام نمایند.

طرح اعطای وام به زوجین تا 15 مهرماه تمدید شده است.

در این برهه زمانی دوماهه بیش از 400 هزار ثبت‌نام صورت گرفت که با مشارکت 11 بانک از پیش تعیین شده قرار به پرداخت وام ازدواج این افراد شد. استقبال از این طرح و همچنین تعلل در روند تکمیل پرونده بعضی از زوجین‌ها موجب تمدید 15 روزه آن شد. تمدیدی که البته با نقص فنی سایت همراه بود و مراجعه‌کنندگان در روزهای آغازین مهرماه امکان ثبت‌نام در این سامانه را نداشتند.

بعد از گذشت چند روز از مدت زمان تمدید این طرح، مسئولان بانک مرکزی بالاخره قفل‌های این نقص فنی را شکسته و اعلام کرده‌اند که از امروز، سوم مهرماه، سایت مذکور برای همه زوجین در دسترس خواهد بود و خللی در روند ثبت‌نام پیش نخواهد آمد.

گفتنی است علت این نقص فنی چندروزه پرشدن سقف بانک‌ها برای پرداخت وام به زوجین اعلام شده است. بنابر گزارشات صادره از بانک مرکزی در این مدت کوتاه اگر ثبت‌نامی هم صورت می‌گرفت، امکان پرداخت در طی مدت زمان کوتاه برای زوجین فراهم نبود.

به هر يک از زوجين مبلغ 100 ميليون ريال تسهيلات ازدواج تعلق می‌گيرد.

زوجین باید بعد از ثبت‌نام در این سامانه و تعیین شعبه حداکثر تا 12 روز کاری به بانک مراجعه کرده و همچنین حداکثر ظرف یک ماه نسبت به تکمیل مدارک خود اقدامات لازم را انجام دهند. در این طرح اولویت با زوجین مناطق کم برخوردار و محروم بوده و بعد از اعطای وام به این افراد، روند بررسی و پرداخت وام به جوانان سایر مناطق کشور در نظر گرفته می‌شود

کمتر از دو هفته تا پایان اجرای این طرح باقی‌ مانده است و بانک مرکزی امید دارد تا پایان موعد ثبت نام در این سامانه صف طویل درخواست کنندگان وام ازدواج را کوتاه تر از پیش کند.

ویجیاتو

نظرات ۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟