دوربین TrueDepth عامل اصلی تأخیر در عرضه آیفون 10 خواهد بود

دوربین TrueDepth عامل اصلی تأخیر در عرضه آیفون 10 خواهد بود

دوربین TrueDepth عامل اصلی تأخیر در عرضه آیفون 10 خواهد بود

بر اساس گزارش منابع مختلف، اپل در تأمین قطعات مربوط به قابلیت تشخیص چهره Face ID برای آیفون ۱۰ دچار مشکل شده و احتمالاً در روزها و حتی ماه های اولیه عرضه به بازار، با کمبود موجودی مواجه خواهد شد.

اپل روزانه تنها چند ده هزار آیفون ۱۰ تولید می کند

طبق اخبار مذکور، مشکل اصلی مربوط به تولید سنسورهای ۳D موجود در سیستم دوربین «TruDepth» بوده که باعث شده آمار خط تولید آیفون ۱۰ از چند ده هزار دستگاه در روز فراتر نرود. وال استریت ژورنال نیز با اشاره به این موضوع، جزئیات جدیدی را از علت کمبود قطعات مورد نیاز منتشر کرده است:

به گفته افراد آگاه، اپل به دلیل کمبود دو قطعه موسوم به رومئو و ژولیت، در تولید آیفون X به مشکل برخورده است.

رومئو و ژولیت زوج تشکیل دهنده سیستم تشخیص چهره آیفون X هستند که به کاربران اجازه می دهد با اسکن صورت، قفل تلفن خود را باز کنند.

طبق اظهارات افراد مورد اشاره، تولید قطعه رومئو نسبت به ژولیت زمان بیشتری لازم داشته و به همین دلیل در تولید انبوه آیفون X یک گلوگاه ایجاد کرده، که احتمالاً موجب کمبود موجودی پس از عرضه در سوم نوامبر (۱۲ آبان) خواهد شد.

گفتنی است با توجه به آمارهای موجود و سرعت تولید آیفون ۱۰ در کارخانه های فاکسکان، اپل در صورت عدم رفع مسائل موجود، به احتمال زیاد تا پایان سال جاری میلادی حتی توانایی تأمین دستگاه های پیش فروش شده را نیز نخواهد داشت.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل