نگاهی موشکافانه بر تریلر دوم Red Dead Redemption 2

نگاهی موشکافانه بر تریلر دوم Red Dead Redemption 2

شب گذشته دومین تریلر از Red Dead Redemption 2 منتشر شد و باز هم راک استار با جادوی ناب خود همه را شگفت زده کرد. دیگر عادت کرده ایم که راک استار بیاید و با انتشار یک سری اطلاعات تازه ما را انگشت به دهان رها کند و به مسیرش ادامه دهد.

دومین تریلر از RDR2 هم همانطور شد که انتظار داشتیم؛ جنجالی، سوال بر انگیز و در عین حال موفق و مبهوت کننده. علاوه بر این، دومین پرده از نمایش RDR2 پر بود از نکات ریز و درشتی که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم. اما پیش از هر چیزی بهتر است یک بار دیگر تریلر را با هم مرور کنیم.

یک لباس نو

از همان لحظه شروع تریلر، مشخص است که با یک دنیای کاملا متفاوت طرف هستیم. ظاهرا دنیای RDR2 خیلی بزرگ تر و متنوع تر از چیزی است که فکرش را می کردیم. حتی می تواند گسترده تر از تمام بازی های جهان-بازی باشد که تا کنون تجربه کردیم.

خصوصا با همان چشم انداز ابتدایی هم می توان از بزرگی و عظمت این دنیای تازه با خبر شد. محیطی پهناور که از بالای یک صخره به نمایش در می آید و نور پردازی بی نظیرش چشم را نوازش می دهد.

البته این تصویر زیبا و پر جزئیات هم خالی از حرف نیست. در همان لحظه که مبهوت محیط زیبای بازی هستیم ناگهان در میان مه، پیکر یک گاوچران سوار بر اسب ظاهر می شود. شاید همه انتظار داشتیم که با نمایش چهره این کابوی، چهره دوست قدیمی مان، جان مارستون را ببینیم.

اما انتظارهایمان همه نقش بر آب شدند و با رونمایی از چهره این اسب سوار، مشخص شد که باید کنترل آرتور مورگان را به دست بگیریم و داستان رستگاری او را روایت کنیم. آرتور مورگان تفاوت های زیادی با جان مارستون دارد. قهرمان نیست و حتی دوست ندارد که اینطور هم باشد.

بلکه او شرخر گردن کلفت و تحت تعقیبی است که طلب های دار و دسته Van der Linde (گروه سابق جان مارستون در نسخه اول) را وصول می کند. همانطور هم که از ظاهر و رفتارش پیداست، با جان مارستون تفاوت های بسیاری از لحاظ شخصیتی دارد.

بی رحم و بدبین است و احتمالا در بیشتر مواقع برای پیش بردن حرف هایش، متوصل به تهدید و زور می شود. اما در میان تمامی این توصیفات گویا آرتور مورگان، فرد خوش قول و قابل اطمینانی است.

این موضوعی است که در دیالوگ های رد و بدل شده در تریلر، چندین بار به آن اشاره شد. گویا آرتور مورگان از آن دسته افرادی است که در میان آن ظاهر سرسختشان، قلبی از طلا دارند. شاید همین موضوع، اصلی ترین جذبه شخصیتی مورگان باشد که می تواند آن را به کاراکتری ماندگار تبدیل کند.

پا گذاشتن به غرب وحشی

غرب وحشی راک استار در هشت سال پیش، بی نقص و در نوع خود فوق العاده بود. اما زمان آن رسیده که حالا آن دنیای غنی، گسترده تر نیز بشود. همانطور که در تریلر دیده می شود، دنیای RDR2 بزرگ و پر از جزئیات ریز و درشت است.

اما حالا المان هایی به بازی اضافه شده که حتی جایشان در نسخه ابتدایی نیز خالی بود. RDR2 حالا محیط های متنوع تری دارد. از جنگل های سرسبز و زیبا گرفته تا کوهستان های پوشیده از برف.

در این میان محیط های شهری نیز پر جزئیات تر از گذشته برگشته اند و حالا به خوبی، زیبایی تمدن کابوی ها را به تصویر می کشند. اما خوبی بازی های راک استار آن است که محیط های بازی، صرفا زیبا طراحی نمی شوند.

بلکه در جای جای دنیای آثار راک استار همیشه کاری برای انجام دادن وجود دارد. اینطور که از تریلرهای RDR2 پیداست، گویا در بازی می توان هر کاری انجام داد. به شکار رفت، اسب رام کرد و حتی با ریولور به اخاذی از دیگران پرداخت.

علاوه بر این گویا در کنار گسترده شدن محیط بازی، راک استار حیات وحش RDR2 را نیز دست خوش تغییرات اساسی کرده. احتمالا در بازی شاهد تعداد حیوانات بیشتری خواهیم بود که می توان با شکار آن ها، پول خوبی به جیب زد.

علاوه بر تمامی این ها، توسعه دهندگان در طراحی حیوانات بازی، به شدت وسواس به خرج داده اند و می توان جزئیات بسیاری را در ظاهر آن ها مشاهده کرد. نمود این موضوع در ظاهر خرس های گریزلی، به خوبی دیده می شود.

برکه های بازی هم متعلق به تمساح هاست و حضور این خزندگان وحشی در بازی، می تواند به شدت روی گیم پلی RDR2 تاثیر بگذارد. پس به نوعی حضور حیوانات در جای جای بازی بی علت نیست و ممکن است راک استار به کمک آن ها، دینامیک جالبی در گیم پلی به وجود آورد.

پس حین انجام مراحل، احتمالا باید به زیست بوم هر منطقه نیز توجه داشت و بسته به شرایط، استراتژی های مناسبی در پیش گرفت.

میراث جان مارستون

در کنار تمام نکات ریز و درشت این تریلر کوتاه، دو نکته جالب هم دیده می شود که از قسمت اول به آن ارث رسیده. در قسمتی از تریلر مکالمه ای میان آرتور مورگان و Dutch دیده می شود که رابطه کاری میان آن ها را به تصویر می کشد. اگر قسمت اول RDR را بازی کرده باشید، حتما با داچ آشنا هستید. البته داچی که در RDR2 خواهید دید بسیار جوان تر از نسخه اول است.

همین موضوع نیز به پیش درآمد بودن داستان RDR2 اشاره دارد و احتمالا هنگام تجربه این نسخه بیشتر از ارتباط قسمت اول و دوم با خبر می شویم. حتی ممکن است در صحنه هایی از بازی، جان مارستون جوان تر را هم ببینیم و با دوست قدیمی و دوست داشتنی مان ملاقات کوتاهی بکنیم.

اما میراث قسمت اول، به همین جا ختم نمی شود. بانی را به خاطر دارید؟ همان شخصیت زن سرسختی که پیش تر در قسمت اول RDR برای مدتی با آن همراه بودیم و به پای داستانش نشستیم.

اگر حدس ها درست باشند، احتمال حضور بانی در RDR2 نیز بسیار بالاست. در اواسط تریلر شخصیت زنی معرفی می شود که مشخصه های آن شباهت های بسیاری با بانی دارد.

یک زن خودساخته که اگر پایش بیفتد از صدها مرد هم قوی تر است. اما ظاهر این شخصیت زن کمی پیر تر از بانی RDR طراحی شده و ممکن است همین موضوع تمام احتمالات موجود را بر هم بزند و شاهد کاراکتر جدیدی در بازی باشیم.

غوطه ور در گیم پلی

از همه این ها که بگذریم می رسیم به نمایش قسمت هایی از گیم پلی RDR2.  با اینکه هنوز نمایش کاملی از گیم پلی بازی در دسترس نیست اما در همین تریلر کوتاه، لحظاتی از جزئیات مراحل RDR2 به نمایش درآمد که در نوع خود بسیار جذاب و شگفت انگیز بود.

حالا همانطور که از تصویر بالا پیداست، گویا می توان در رودخانه های بازی نیز قدم گذاشت و مراحل را از مسیر آن ها پیش برد. علاوه بر این، RDR2 جهان پویایی دارد و احتمالا وجود حیوانات مختلف در محیط، بر روند انجام مراحل تاثیر می گذارد.

از سوی دیگر مورگان یک یاغی تمام عیار است و مسلما شخصیت پردازی او نیز تاثیر خودش را بر گیم پلی خواهد گذاشت. یاغی های آن زمان، بانک می زدند، دزدی می کردند و دست رنج مردم را به یغما می بردند.

مورگان هم احتمالا چنین شخصیتی خواهد داشت و باید در طول بازی امیال سرکش او را دنبال کنید. به نوعی باید هر از گاهی بانک ها را غارت کنید و برای سرقت از یک قطار برنامه حساب شده بریزید.

اما مورگان این کارها را به تنهایی انجام نمی دهد و باید هر از گاهی برای پیشرفت در مراحل، از دیگران کمک بگیرد. اینجاست که احتمالا امکان بازی با چند کاراکتر مختلف به طور همزمان نیز فراهم می شود.

با این حال، راک استار هنوز از توضیح در مورد جزئیات بازی طفره می رود و همچنان اطلاعات چندانی از گیم پلی بازی ارائه نمی دهد. پس باید باید منتظر بمانیم و ببینیم که در آینده راک استار چه چیزی برایمان به همراه می آورد.

ویجیاتو

نظرات ۱۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato