اشتراک چینی فرانسوی؛ همکاری پژو و چانگان برای تولید وانت

اشتراک چینی فرانسوی؛ همکاری پژو و چانگان برای تولید وانت

پیکاپ های یک تنی اخیرا با استقبال بسیار خوب مشتریان اروپایی و برخی دیگر از بازارها روبرو شده و از فروش مناسبی برخوردار هستند. میزان استقبال از خودروهای حاضر در این سگمنت به حدی بالا است که حتی مرسدس بنز نیز تابستان امسال با معرفی X کلاس رسما به تولید پیکاپ رو آورد.

گروه پژو-سیتروئن که از قافله سازندگان پیکاپ عقب مانده، توافق نامه ای را با چانگان امضا کرده که بر اساس آن قرار است این دو شرکت چینی و فرانسوی تا سه سال آینده یک پیکاپ جدید طراحی و تولید کنند. چانگان یکی از خودروسازان دولتی است که از لحاظ آمار تولید سالانه جزو چهار خودروساز برتر چین محسوب شده و از سال ۲۰۱۰ همکاری های نزدیکی با گروه پژو-سیتروئن دارد. بعد از دانگ فنگ این دومین خودروساز چینی است که فرانسوی ها برای همکاری انتخاب کرده اند.

پیکاپ مذکور برای تولید در کارخانه های چانگان در دینگ ژو برنامه ریزی شده و گفته می شود مطابق با استانداردهای جهانی توسعه یافته و از لحاظ طراحی، کیفیت و دوام در سطح بالایی خواهد بود. با توجه به سخت تر شدن رقابت در بین سازندگان و ظهور رقبایی مثل رنو آلاسکان قطعا کار برای این پیکاپ دو رگه دشوار بوده و برای موفقیت باید توانایی های مناسبی داشته باشد.

آنطور که اعلام شده، این پیکاپ یک تنی در چین و اکثر بازارهایی که پژو-سیتروئن در آنها فعالیت دارد به فروش خواهد رسید و می تواند نقش کلیدی در موفقیت این خودروساز فرانسوی داشته باشد. بد نیست بدانید در سال ۲۰۱۶ آمار فروش خودروهای سبک تجاری با ۵ درصد رشد نسبت به سال ۲۰۱۵ به حدود ۱۴ میلیون دستگاه رسیده که از این میزان ۱۸ درصد به دسته پیکاپ های یک تنی متعلق بوده اند.

ناگفته نماند چندی پیش پژو از یک خودروی پیکاپ که در اصل توسط دانگ فنگ توسعه یافته در آفریقای جنوبی رونمایی کرد. این کمپانی فرانسوی در نظر دارد با ارایه یک پیکاپ دیگر سهم خود را از بازار خودروهای تجاری سبک افزایش داده و سود بیشتری را کسب کند.

حال باید منتظر ماند و دید که آیا بارکش های دو رگه فرانسوی-چینی خواهند توانست با رقبای قدرتمند ژاپنی، اروپایی و آمریکایی رقابت کنند یا خیر.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato