کالاشنیکف و ساخت خودرو پرنده برقی نظامی [تماشا کنید]

شرکت کالاشنیکف (Kalashnikov) که بیشتر با اسلحه جنگی AK-47 شناخته می شود، یکی از معروف ترین سازندگان سلاح های سبک در جهان است.

این شرکت روسی اخیرا دامنه فعالیت های خود را گسترش داده و به تولید وسایل نقلیه سبک نظامی نیز رو آورده؛ خودروی جنگی نیمه خودران BAS-01 BM "Soratnik" یکی از این موارد است که به مسلسل خودکار مجهز شده و توسط هوش مصنوعی کنترل می شود.

Mobit

مهندسین کالاشنیکف در جدیدترین پروژه خود یک وسیله نقلیه پرنده ساخته و کلیپ هایی از آن را در اینترنت منتشر کرده اند.

این وسیله نقلیه "اتومبیل پرنده" نامگذاری شده و از 16 روتور برای بلند شدن از زمین و حرکت در جهات مختلف استفاده می کند.

این اتومبیل پرنده اسکلتی فلزی داشته و از طریق دو جوی استیک هدایت می شود. گشت زنی، جابجایی نیروها و برقراری ارتباط بخشی از اهدافی هستند که برای این وسیله نقلیه جالب تعریف شده اند.

ویدیویی که کالاشنیکف از این ماشین پرنده منتشر کرده، نشان می دهد که خبری از پیشرانه بنزینی و دیزلی در آن نیست. بنظر می رسد نیروی لازم برای تامین انرژی روتورها، از طریق باتری هایی که در کنار صندلی راکب تعبیه شده اند، تامین می شود.

در شرایط کنونی کارایی این وسیله نقلیه جدید با تردیدهایی همراه است. اگر چه استفاده از باتری و روتورهای برقی به جای موتورهای بنزینی باعث کاهش وزن شده، اما تجارب بدست آمده از کوادکاپترها و پهپادها نشان می دهند که این ماشین پرنده احتمالا توانایی پرواز بیش از 30 دقیقه را نخواهد داشت.

به همین جهت تا زمانی که تکنولوژی باتری پیشرفت قابل توجهی نکند، وسایل نقلیه این چنینی با محدودیت هایی در زمان پرواز و ظرفیت حمل بار مواجه خواهند بود. در صورت ساخت باتری های کاراتر این محدودیت ها برطرف شده و می توان در مقیاسی بزرگ تر از روتورهای چندگانه استفاده نمود.

ناگفته نماند شرکت کالاشنیکف که بعضا به اشتباه کلاشینکف نامیده می شود، به جزئیات و توانایی های این ماشین پرنده اشاره ای نکرده است.

ویجیاتو

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟