طبق اعلام گوگل شمار کاربران «گوگل فوتوز» به بیش از ۵۰۰ میلیون نفر رسیده و حالا غول جستجو آماده است تا با استفاده از ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی امکانات بیشتری را به این اپلیکیشن بیاورد.

به لطف تلاش های صورت گرفته در این راستا، دیگر ضعیف شدن سیگنال های موبایل تاثیری بر تجربه کاربران «فوتوز» در اشتراک گذاری ویدیو ندارد. در اینجا باید اضافه کنیم که جدیدترین آپدیت مربوط به این اپلیکیشن برپایه قابلیتی ارائه شده که اوایل امسال گوگل از آن رونمایی به عمل آورد.

اگر خاطرتان باشد چند ماه پیش پشتیبانی از عکس های با رزلوشن پایین (در شرایط ضعیف بودن سیگنال های اینترنت) به گوگل فوتوز اضافه شد و به لطف این به روز رسانی کاربران سرویس مذکور می توانستند به محض متصل شدن به ارتباط وای فای قوی تر، عکس ها را با رزلوشن بیشتری مشاهده نمایند.

به این ترتیب کاربران گوگل فوتوز امکان می یافتند که نسخه سبک از پیش نمایش عکس هایشان را به صورت آنی در فوتوز آپلود کنند و حالا کمپانی مورد بحث خبر داده که همین کارایی را برای کلیپ های ذخیره شده در گوگل فوتوز فراهم کرده است.

برای استفاده از این قابلیت کافیست نسخه ۳.۶ از گوگل فوتوز برای اندروید را دانلود نمایید تا متوجه تغییرات صورت گرفته شوید.

توضیحات ارائه شده در این باره در پلی استور گوگل بدین شرح است:

ما با آپلود کردن نسخه های رزلوشن پایین از ویدیوها، زمان انتظار برای اشتراک گذاری آنها در گوگل فوتوز را به حداقل میزان ممکن رسانده ایم و در فرصت های بعدی این ویدیوها را با نسخه های رزلوشن بالاتر جایگزین می نماییم.

البته گوگل حرفی از میزان دقیق کیفیت این نسخه های رزلوشن پایین به میان نیاورده اما انتظار می رود که سطح شان برای اشتراک گذاری در حد معقولی باشد و همزمان پهنای باند زیادی را هم به خود اختصاص ندهند.

نکته دیگر آنکه درست مانند عکس ها، می توانید مطمئن باشید که دوستان و اعضای خانواده تان با نسخه های پیکسلی شده از ویدیوهای شما روبرو نخواهند شد زیرا گوگل آن ویدیوها را با نسخه های رزلوشن بالایشان جایگزین خواهد کرد.