پایگاه داده جدید اوراکل، حفره های امنیتی را به صورت خودکار رفع می کند

پایگاه داده جدید اوراکل، حفره های امنیتی را به صورت خودکار رفع می کند

دیروز در جریان کنفرانس OpenWorld در سان فرانسیسکو، لری الیسون مدیر عامل اوراکل به روی صحنه آمد و مجموعه جدیدی از ابزارهای امنیت سایبری را معرفی نمود.

اوراکل ۱۸c نقایص امنیتی را به صورت خودکار و آنی برطرف می کند

او در نخستین نطق اصلی کنفرانس سالانه اوراکل، از پایگاه داده مستقل و خودکاری خبر داد که می تواند هوشمندانه و بدون نیاز به آفلاین شدن، حفره های امنیتی را بپوشاند. این پایگاه داده خودکار که «اوراکل ۱۸c» نام دارد، می تواند به صورت لحظه ای و در حین کارکرد، نقص های امنیتی را برطرف نماید، در حالی که سیستم های کنونی برای چنین کاری باید از مدار خارج شده و به فاز تعمیر و نگهداری بروند.

الیسون با اشاره به بحران امنیتی اخیر شرکت Equifax که به افشای گسترده اطلاعات شخصی انجامید، اظهار داشت:

سیستم های فعلی جوابگو نیستند. ما باید امنیت سایبری را خودکار و مستقل کنیم. باید بتوانیم بدون نیاز به قطع تمام سیستم ها و دیتابیس ها از خودمان دفاع نماییم.

در بطن این پایگاه داده جدید، فناوری یادگیری ماشین قرار دارد که به صورت پیوسته و دائمی خودش را با مداخلات انسانی تطبیق می دهد. به گفته الیسون، رویکرد جدید آنها زمان دسترسی به دیتابیس را به ۹۹.۹۵ درصد می رساند، که به معنای حداکثر ۳۰ دقیقه خرابی در طول سال است.

الیسون همچنین به مقایسه Oracle 18c با سرویس مشابه آمازون یعنی Redshift پرداخت و گفت پایگاه داده آمازون نمی تواند به صورت خودکار و بر اساس حجم کاری، تعداد پردازنده ها را افزایش داده و پس از پایان کار آنها را آزاد نماید، در حالی که دیتابیس جدید آنها توانایی چنین کاری را دارد.

قیمت کمتر هم یکی دیگر از مزایای سرویس اوراکل ۱۸c است. به گفته مدیر عامل این شرکت از آنجا که پردازش داده در این سیستم سریع تر صورت می گیرد، هزینه تمام شده آن برای مشتری تقریباً نصف قیمت سرویس های آمازون خواهد بود.

گفتنیست اوراکل طی روزهای آتی از محصول امنیتی دیگری هم رونمایی می کند.

شاید به مطالب زیر هم علاقه مند باشید:

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato