همه چیز درباره آیفون 13
کاهش تعداد پزشکان و حذف راننده های تاکسی؛ پیشبینی موسس TSMC از آینده

کاهش تعداد پزشکان و حذف راننده های تاکسی؛ پیشبینی موسس TSMC از آینده

با توجه به رشد قابل توجهی که این روزها صنعت اینترنت اشیاء، خودرو و موبایل با آن روبروست، جای تعجب نخواهد بود اگر بگوییم که شرکت تولید کننده نیمه رسانای تایوان (به اختصار TSMC) همچنان در صنعت نیمه رسانای تایوان پیشتاز است.

چنگ ۸۶ ساله (موسس این شرکت) که بسیاری از او با نام پدر صنعت نیمه رسانای تایوان یاد می کنند و چندی پیش اعلام بازنشستگی کرد، در همین رابطه گفته که باور دارد ظرف ۱۰ الی ۲۰ سال آینده شاهد حضور تاکسی های بدون راننده در خیابان ها خواهیم بود و هوش مصنوعی نیز شغل بسیاری از پزشکان را می گیرد.

چنگ با اعتماد بنفس بالایی مدعی شده که تایوان نیز از جمله کشورهایی است که در این آینده حضور دارد و حتی جلوتر از بقیه آن را تجربه خواهد کرد.

شش هزار نفر در واحد توسعه و تحقیق TSMC کار می کنند

وی ابراز امیدواری کرده که TSMC با ارزش بازار ۱۸۵ میلیارد دلاری اش بتواند در پنج سال آینده بودجه خود در بخش توسعه و تحقیق را بین ۵ الی ۱۰ درصد افزایش دهد. لازم است در اینجا اضافه کنیم که وحد R&D این شرکت هم اکنون بالغ بر شش هزار نیرو دارد.

این مدیر کهنه کار در صحبت هایش اشاره ای هم به آینده موبایل داشته و اظهار نموده که  این گجت دست کم «تا چندین سال» آینده خوبی را پیش روی خود خواهد داشت.
بنابراین طبق گفته وی اینترنت اشیاء، رایانش سطح بالا، خودرو و موبایل چهار قلمرو اصلی هستند که در سال های آینده با رشد خوبی روبرو خواهند شد.

در انتها بد نیست اشاره کنیم که چنگ شرکت  TSMC را در سال ۱۹۸۷ میلادی و با سرمایه ۱.۴ میلیارد دلار تایوان (معادل ۴۵ میلیون دلار) تاسیس کرد و به پیمانکار پیشرو در زمینه تولید چیپ برای شرکت هایی بدل شد که از خود کارخانه ای برای این منظور نداشتند.

چنگ این شرکت را در سال ۱۹۸۷ و با سرمایه ۴۵ میلیون دلاری تاسیس کرد

وی ۲۵ سال از عمر خود را در شرکت Texas Instruments کار کرد و مدرک دکترایش را از دانشگاه استنفورد گرفته است. او زاده چین است و در سال ۱۹۸۵ میلادی بعد از آنکه توسط دولت تایوان استخدام شد به این کشور رفت تا سرپرستی یک سازمان توسعه صنعتی و تکنولوژیکی را به دست بگیرد.

حالا چنگ می خواهد بعد از سی سال بازنشسته شود و بیشتر زمانش را با خانواده اش سپری نماید. او هم اکنون ۰.۴۸ درصد از سهام TSMC را در اختیار دارد که ارزشش به ۹۲۶ میلیون دلار می رسد.

نظرات ۶
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato