هوش مصنوعی گوگل توانایی تکثیر خود را دارد

هوش مصنوعی گوگل توانایی تکثیر خود را دارد

چندماه قبل گوگل از پروژه ای به نام «AutoML » رونمایی کرد که در آن قرار بود هوش مصنوعی سیستم هایی مشابه خودش را توسعه دهد. حالا خبر رسیده که AutoML یک نرم افزار یادگیری ماشینی تولید کرده که از نمونه های ساخت متخصصان گوگل قوی تر و بهینه تر است.

این نرم افزار  توانسته است تصاویر مختلف را بر اساس محتوای آنها با دقت 83 درصد دسته بندی کند. علاوه بر این در تست علامتگذاری مکان اشیاء در تصاویر نیز به دقت 43 درصدی دست پیدا کرده، در حالی که این میزان برای سیستم های ساخت انسان 39 درصد است.توسعه خودکار سامانه های هوش مصنوعی اهمیت زیادی دارد چون تعداد افرادی که در زمینه طراحی سیستم های هوش مصنوعی تخصص داشته باشند بسیار کم است.

علاوه بر این طراحی لایه های مختلف هوش مصنوعی به هزینه های سنگین و صرف زمانی طولانی نیاز دارد، اما توسعه سیستم هایی که بتوانند خود را تکثیر کرده و سیستم های دیگری به وجود بیاورند می تواند سرعت پیشرفت در این زمینه را به مراتب افزایش دهد. ساندرا پیچای مدیرعامل گوگل در این باره می گوید:

امروزه تولید سیستم های هوش مصنوعی نیاز به متخصصانی دارد که در تمام دنیا تنها چند هزار نفر از آنها وجود دارد، اما ما با توسعه AutoML این محدودیت ها را از پیش رو بر برداشته و امکان استفاده از آنها را برای دیگران فراهم خواهیم کرد.

AutoML به متخصصان اجازه می دهد بجای طراحی AI روی نظارت و افزایش کاربردهای سیستم ها تمرکز کنند.

نظرات ۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato