پا در کفش بزرگان؛ درگ مک لارن 720S در برابر محصولات فراری، پورشه و بوگاتی

پا در کفش بزرگان؛ درگ مک لارن 720S در برابر محصولات فراری، پورشه و بوگاتی

 موتور ۴ لیتری ۸ سیلندر وی شکل BITURBOCHARGED مک لارن ۷۲۰S توان تولید ۷۱۰ اسب بخار و گشتاور ۷۷۰ نیوتن متر را دارد. و از این رو می توان ۷۲۰ را در رده خودروهای سوپر اسپرت طبقه بندی کرد.

این آمار و ارقام مربوط به کاتالوگ مک لارن بود اما هنگامی که ۷۲۰ را روی دستگاه داینو تست کردیم متوجه شدیم این خودرو توان تولید ۸۰۰ اسب بخار را نیز دارد.

این آمار و ارقام کمی وسوسه کننده به نظر می رسید پس تصمیم گرفتیم ۷۲۰ را جلوی سوپر اسپرت های نقاط مختلف جهان قرار دهیم. اولین مسابقه یک جنگ داخلی بین ۷۲۰S و ۶۷۵LT بود که پس از آن ۷۲۰ در مقابل فراری F12 TDF، پورشه ۹۱۸ و حتی بوگاتی Chiron قرار می گیرد.

مسابقه به صورت Roll Race برگزار شد. در این شیوه به دلیل کاهش احتمال خطای رانندگان از استارت از حال سکون صرفه نظر شده و هر دو خودرو از سرعت ۷۲ تا ۲۴۱  کیلومتر در ساعت با یک دیگر مسابقه می دهند.

غول آخر نبرد مکلارن بوگااتی شیرون است که با شتاب ۰ تا ۱۰۰ ۲.۵ ثانیه ای و قدرت ۱۵۰۰ اسب بخار به عنوان یکی از سریعترین خودرو های دنیا شناخته می شود اما آیا این هیولای بی شاخ و دم در برابر مک لارن با ۷۹۰ اسب بخار قدرت بیشتر، حرفی برای گفتن دارد؟

در هنگام شروع مسابقه Chiron استارت خوبی نداشت و همین مورد سبب شد که عملکرد آن با ۷۲۰ یکی باشد آن هم به این دلیل که Chiron از دنده دوم شروع به حرکت کرد. اما در مسابقه دوم برنده قطعا بوگاتی بود که باز هم مقاومت ۷۲۰S در برابرش ستودنی بود.

ویجیاتو

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato