لومیا ۵۳۵ پرکاربرد ترین تلفن هوشمند در پلتفرم ویندوز موبایل است

لومیا ۵۳۵ پرکاربرد ترین تلفن هوشمند در پلتفرم ویندوز موبایل است

بنا بر گزارش جدید کمپانی AdDuplex، در حال حاضر تلفن هوشمند لومیا ۵۳۵ با ۱۳ درصد سهم پرکاربردترین موبایل در پلتفرم ویندوز است. لومیا ۶۴۰ با ۱۰.۲ درصد سهم نیز در رده بعدی قرار دارد.

نکته جالب دیگر گزاری AdDuplex مربوط به سهم نسخه های مختلف سیستم عامل ویندوز موبایل در این بازار کوچک است. در حال حاضر ۷۳.۸ درصد از کل گجت ها همچنان از ویندزو ۸.۱ بهره مند هستند و سهم ویندوز ۱۰ موبایل حالا به حدود ۲۱ درصد رسیده است. باقی سهم نیز به ویندزو ۸ با ۷.۱ و ویندوز ۷ با ۱.۲ درصد می رسد.

مایکروسافت در در اوایل ماه جولای به پشتیبانی از ویندوز فون پایان داد، این یعنی که از آن تاریخ به بعد موبایل های مجهز به ویندزو ۸.۱ و قدیمی تر از آن دیگر آپدیت های امنیتی و دیگر به روز رسانی ها را از جانب شرکت ردموندی دریافت نکرده و نخواهند کرد.

شاید بتوان گفت که ویندوز در حال نزدیک شدن به پایان حضور خود در قلمروی موبایل هاست. هیچ کدام از ۱۰ موبایل محبوب و پرکاربرد در این پلتفرم آپدیت Fall Creators ویندزو ۱۰ را دریافت نخواهند کرد، این خود می تواند بهترین دلیل برای کوچ کردن آخرین کاربران سیستم عامل مذکور به پلتفرم اندروید یا iOS باشد.

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato