توییتر تبلیغ دو رسانه بزرگ روسی در این سرویس را ممنوع کرد

توییتر تبلیغ دو رسانه بزرگ روسی در این سرویس را ممنوع کرد

بحث مداخله سازمان ها و رسانه های روسی بر انتخابات آمریکا از مدت ها پیش مطرح بوده و حالا توییتر تصمیم گرفته دو رسانه قدرتمند روسی «راشا تودی» و «اسپوتنیک» را به دلیل تلاش برای اثرگذاری بر انتخابات ریاست جهموری اخیر آمریکا، از تبلیغات در این سرویس محروم کند.این سرویس اینترنتی اعلام کرده که علی رغم ممنوع کردن تبلیغات این دو رسانه، اکانت های کاربری آنها را مسدود نمی کند. مسئولاین توییتر در این زمینه اعلام کرده اند:

تحقیقات ما و سازمان های اطلاعاتی ایالات متحده نشان می هد این دو خبرگزاری به نمایندگی از دولت روسیه قصد مداخله در انتخابات سال ۲۰۱۶ را داشته اند.

نکته جالب این جاست که این سرویس اینترنتی قصد دارد عواید و درآمدهای ۱.۹ میلیلار دلاری حاصل از تبلیغات راشا تودی را به تحقیقات پیرامون سوءاستفاده از توییتر برای ارائه اطلاعات نادرست اختصاص دهد.

این تصمیم در حالی اتخاذ شده که این شبکه اجتماعی پس از چهار سال ضرردهی بالاخره در آستانه کسب سود قرار گرفته استگفتنی است مسئولان راشا تودی با رد کلیه اتهامات مطرح شده، فعالیت های خود را کاملا قانونی خوانده اند.

این تصمیم پای وزارت خارجه روسیه را نیز به مساله باز کرده است، تا جایی که «ماریا زاخاروا»، سخنگوی این وزارتخانه با متهم کردن توییتر به تسلیم شدن در برابر سازمان های امنیتی امریکا آنها را به اقدامات متقابل تهدید کرد.

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato