نسخه پیش نمایش اندروید 8.1 امکان مشاهده پیامک در کروم بوک ها را فراهم می آورد

گوگل چندی قبل از نسخه پیش نمایش اندروید 8.1 رونمایی کرد و در 4 آبان ماه نیز این نسخه را در دسترس کاربران موبایل های پیکسل قرار داد. همچنین در دیجیاتو برخی از قابلیت های نسخه جدید را تشریح کردیم. به تازگی یکی دیگر از قابلیت های این سیستم عامل مشخص شده که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

بر اساس کد هایی که اخیراً توسط توسعه دهندگان بررسی شده، مشخص گشته که می توان از طریق کروم بوک گوگل، پیامک ها را دریافت یا ارسال کرد. امکان مذکور از طریق یک اَپ (با فرمت APK) به نام «SMSConnectPrebuilt» فراهم می شود.

بر اساس گزارش ها به نظر می رسد که پس از نصب اپ مذکور، در صورتی که مشخص شود کاربر، یک کروم بوک متصل به اکانت گوگل نیز دارد، قابلیت مذکور فعال شود و امکان مشاهده و ارسال پیامک ها روی لپ تاپ گوگل را فراهم آورد.

همچنین با توجه به اطلاعات استخراج شده از کدهای منبع احتمال می رود این قابلیت فقط برای دارندگان موبایل های پیکسل گوگل فعال شود.

لازم به ذکر است در حال حاضر این قابلیت غیر فعال بوده و نمی توان از آن استفاده کرد. از سوی دیگر ارائه آن در نسخه پیش نمایش اندروید، الزاماً به معنی عرضه آن در نسخه نهایی اندروید 8.1 نیست و ممکن است پیش از عرضه نسخه نهایی، این قابلیت حذف شود.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟