هدف آمازون از ثبت آدرس های اینترنتی مرتبط با پول دیجیتال چیست؟

هدف آمازون از ثبت آدرس های اینترنتی مرتبط با پول دیجیتال چیست؟

آمازون به تازگی سه آدرس اینترنتی جدید مرتبط با ارزهای مجازی را به ثبت رسانده است. آیا باید این خبر را جدی گرفت؟

اوایل هفته قبل بود که وبسایت «domainnamewire» گزارش داد غول خرده فروشی دنیا اقدام به ثبت سه دامنه جدید به آدرس های ذیل کرده است:

  • amazonethereum.com
  • amazoncryptocurrency.com
  • amazoncryptocurrencies.com

البته آمازون از سال ۲۰۱۳ تا کنون مالکیت دامنه amazonbitcoin.com را نیز در اختیار دارد، اما آدرس مذکور روی صفحه اصلی سایت این شرکت لینک شده و عملاً فعالیتی نداشته است. اما دامنه هایی که در بالا به آنها اشاره شد هنوز به هیچ سروری متصل نشده اند.

در این موارد همیشه یک احتمال وجود دارد، این که کمپانی های مشهور با انجام چنین اقداماتی سعی در جلوگیری از سوء استفاده احتمالی افراد غیر مجاز از نام آنها دارند. بنابراین صرف ثبت یک دامنه جدید به معنی ورود قطعی برند مورد بحث به آن عرصه نیست.

یکی از مدیران مالی آمازون ماه گذشته در مصاحبه ای اعلام کرده بود که این شرکت فعلاً برنامه ای برای پذیرش ارزهای دیجیتال رمزنگاری شده همچون بیت کوین را به دلیل عدم استقبال کافی ندارد. این ادعا کاملاً منطقی به نظر می رسد. بیت کوین به عنوان محبوب ترین ارز مجازی در حال حاضر بیشتر از آن که ابزاری برای خرید و فروش باشد، به یک کالای سرمایه ای تبدیل شده است.

البته ماجرا در خصوص ارز دیجیتال Ethereum تا حدودی متفاوت است، ضمن این که کاربران استخراج گر آن نیز در حال حاضر از بیت کوین بیشتر است. جوزف لوبین «Joseph Lubin» به عنوان یکی از بنیان گذاران Ethereum هفته گذشته گفته بود که این سرویس می تواند به رقیبی تمرکز زدا برای آمازون تبدیل شود، چرا که با استفاده از آن می توان بازیگران جدید و قوانین مستقلی را برای انجام معاملات وارد بازی کند.

یکی دیگر از فرضیه های مطرح در این خصوص مربوط احتمال ایجاد بستر استخراج ارزهای دیجیتال در سرویس های ابری آمازون است. معدنکاری پول های مجازی از جمله بیت کوین و Ethereum فعالیتی بسیار انرژی بر و پر هزینه است. شاید آمازون به راهکاری بسیار هوشمندانه تر و کم هزینه تر برای کسب پول مجازی دست یافته است.

همه این فرضیه ها فعلاً در حد حدس و گمان باقی می مانند و تنها گذشت زمان می تواند حقیقت ماجرا را آشکار سازد.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato