خشم اسطوره؛ احتمال خروج فراری از مسابقات فرمول یک

خشم اسطوره؛ احتمال خروج فراری از مسابقات فرمول یک

رقابت های فرمول یک از سال ۱۹۵۰ میلادی در حال برگزاری است و فراری به عنوان برجسته ترین تیم تاریخ این مسابقات پیروزی در بیش از ۲۲۷ مسابقه، ۱۶ عنوان قهرمانی تیمی و ۱۵ عنوان قهرمانی انفرادی را در کارنامه خود ثبت کرده و با اختلاف از باقی تیم های شرکت کننده جلوتر است.

حال اما به نظر می رسد که صاحبان جدید فرمول یک یعنی لیبرتی مدیا با مدیران فراری به مشکل خورده اند و اگر به یک توافق نهایی نرسند، احتمال این که فراری از فرمول یک خارج شود بسیار بالا خواهد بود.

سرجیو مارکیونه رئیس شرکت فراری اعلام کرده است که اگر لیبرتی مدیا، قوانین جدید ثبت شده در سال ۲۰۲۱ میلادی را تغییر ندهد از فرمول یک خارج خواهد شد.

در وهله اول فراری تضمین این مسئله را می خواهد که به عنوان مشهور ترین برند حاضر در رقابت های فرمول یک، مبلغ ۱۰۰ میلیون دلاری که هر ساله از برگزار کنندگان این رقابت ها به دلیل سابقه و تاریخچه این شرکت، دریافت می کند به روال سابق ادامه داشته باشد.

مارکیونه اضافه می کند که لیبرتی مدیا را به عنوان صاحبان جدید این رقابت ها درک می کند، اما اگر در ادامه شرایط برای حضور نام فراری مهیا نباشد و از نظر تجاری حضور آن ها مفید واقع نشود، فراری دیگر در این میدان بازی نخواهد کرد.

ما در سه شنبه آینده جلسه ای برگزار خواهیم کرد و من می خواهم با ذهن باز در این جلسه شرکت کنم و هدف ما ترک فرمول یک نیست و ما هرگز به دنبال این مسئله نبوده ایم.

بیرون کشیدن از دنیای فرمول یک می تواند از نظر مالی برای ما بسیار سودمند باشد، زیرا فرمول یک امروزه هزینه بسیار زیادی بر روی دست تیم ها می گذارد.

همچنین مارکیونه پس از این که با این سوال مواجه شد که چه حسی به عنوان رئیسی دارد که فراری را از فرمول یک پس از ۷۰ سال خارج کرده است، گفت:"من یک میلیون ایده جایگزین دیگر برای آن دارم، من بر روی یک استراتژی متفاوت کار خواهم کرد و آن را جایگزین سیستم فعلی مان خواهم کرد". گرچه همچنان منظور مارکیونه از استراتژی متفاوت معلوم نیست.

او ادامه می دهد:"پیامدهای مالی در پی انتخاب های غلط می تواند برای فراری بسیار گران تمام شود".

در هر صورت پس از دست رفتن فهرمانی، آن هم ۳ مسابقه مانده به پایان فصل، باعث شده تا فراری که بیش از ۱۰ سال از آخرین قهرمانی خود در رقابت های فرمول یک گذشته است به صورت جدی به فکر ترک این رقابت ها باشد.

باید منتظر ماند و دید که افسانه حضور خودروهای فراری در مسابقات فرمول یک که حالا کمرنگ تر از هر زمان دیگری شده است به پایان خواهد رسید یا خیر.

نظرات ۱

امکان ارسال نظر برای این نوشته وجود ندارد.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato