استقبال کاربران از iOS 11 کاهش یافته است

استقبال کاربران از iOS 11 کاهش یافته است

کمپانی اپل اواخر شهریور امسال بروزرسانی iOS 11 را با سر و صدای فراوان منتشر کرد اما برآوردها حاکی از این است که استقبال کاربران از آن، کمتر از نسخه های قبلی بوده است.

بر اساس پستی که در صفحه اپ استور توسعه دهندگان منتشر شده iOS 11 تا کنون روی ۵۲ درصد از گجت های اپل نصب شده است.

این در حالی است که ۴۳ روز پس از انتشار iOS 10 در  سال گذشته ۶۰ کاربران این بروزرسانی را دریافت و نصب کرده بودند. علاوه بر این در سال ۲۰۱۵ میزان نصب iOS 9 دو ماه پس از انتشار آن به ۶۷ درصد رسیده بود.

درصد توزیع نسخه های مختلف iOS

یکی از دلایل کاهش استقبال کاربران اپل از نسخه جدید سیستم عامل این کمپانی به باگ هایی برمی گردد که اپل برای رفع آنها مجبور به انتشار بروزرسانی دیگری شد.

از طرف دیگر  علی رغم اینکه تعداد آیفون های موجود به مراتب بیشتر از تعداد آپیدها است، این بروزرسانی بر آیپد متمرکز بوده و قابلیت های جدید چندانی را برای کاربران آیفون به ارمغان نمی آورد.

درصد توزیع نسخه های مختلف اندروید

گفتنی است باوجود کاهش استقبال کاربران از ۱۱ iOS، اگر بخواهیم iOS را در زمینه بروزرسانی با اندروید مقایسه کنیم، می بینیم که اندروید اوریو تنها روی ۰.۲ درصد از دستگاه های اندرویدی نصب شده است.

البته باید در نظر داشت که بسیاری از موبایل های میان رده و اقتصادی اندرویدی از ملزومات سخت افزاری برای پشتیبانی از آخرین نسخه های سیستم عامل اندروید بی بهره هستند

ویجیاتو

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato