هشدار ژنرال آمریکایی: فناوری فضایی چین ۵ برابر سریعتر از آمریکا در حال رشد است

هشدار ژنرال آمریکایی: فناوری فضایی چین ۵ برابر سریعتر از آمریکا در حال رشد است

چند روز پیش در دیجیاتو خواندید که اریک اشمیت رئیس هیئت مدیره آلفابت هشدار داده، در آینده ممکن است آمریکا از رقابت با چین در زمینه هوش مصنوعی عقب بیفتد.

به نظر می رسد هوش مصنوعی، تنها زمینه ای نیست که کشور چین قصد دارد نسبت به آمریکا در آن برتری یابد. اخیراً سپهبد «استیو کواست» (Steve Kwast) ژنرال نیروی هوایی آمریکا، اعلام کرده که چین با سرعتی ۵ برابر نسبت به آمریکا در زمینه فناوری های فضایی، در حال پیشرفت است و ممکن است در این زمینه آمریکا را پشت سر بگذارد.

ژنرال کواست که معتقد است عصر تازه ای از پیشرفت فناوری های فضایی در راه خواهد بود، اعلام کرده:

«در ۱۰ سال آینده، چین در زمینه فضایی به مرحله عملیاتی خواهد رسید؛ مسیری که ما (آمریکا) ۵۰ ساله طی کردیم».

او که فرمانده و رئیس دانشگاه پایگاه نیروی هوایی مکسوِل است، اعتقاد دارد ایالات متحده آمریکا باید افراد با استعداد را در کنار یکدیگر جمع کند، تا به واسطه آنها روند پیشرفت فناوری های فضایی در این کشور، با سرعت بیشتری پیش رود.

بر اساس گفته های آقای کواست، در آینده نزدیک، به منظور کسب برتری های استراتژیک، نیروهای نظامی کشور ها به طور گسترده ای در زمینه فضایی فعالیت خواهند کرد و چین از هم اکنون در حال تدارک ناوگان فضایی خود است.

چین تا سال ۲۰۲۰ نخستین هواپیمای فضایی خود را به مدار زمین می فرستد.

به اعتقاد او، اگر کره شمالی با توجه به آزمایشات موشکی اخیر، موفق شود در آینده بمب تولید کننده پالس های الکترو مغناطیسی را در فضا منفجر کند، این کشور نیز در کنار چین، می تواند به عنوان تهدیدی جدی شناخته شود.

ژنرال کواست در نهایت معتقد است که تعادل میان شرکت های آمریکایی خصوصی و دولتی فعال در زمینه فضایی، باید حفظ شود و با وجود اینکه در حال حاضر این تعادل منطقی است ولی پیشرفت ها به اندازه کافی سریع نیست.

نظرات ۱۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato