فراخوان 1.4 میلیون دستگاه ب ام و به دلیل احتمال آتش سوزی

فراخوان 1.4 میلیون دستگاه ب ام و به دلیل احتمال آتش سوزی

ب ام و اخیرا اقدام به فراخوان تعداد ۱.۴ میلیون از خودرو های تولید خود از تولیدات حد فاصل سال های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۱ در بازار آمریکا، کرده است. این فراخوان به علت وجود دو مشکل مجزا، انجام شده است.

یکی از دلایل این آتش سوزی بروز ایراد در قطعه ای به نام PCV است که یک سوپاپ برای هدایت بخارات روغن موجود در محفظه‌ی میل لنگ است. این سوپاپ دارای یک قطعه گرم کننده است و این گرم کن با گذشت زمان دچار مشکل شود و با ایجاد اتصال کوتاه می تواند موجب خطر آتش سوزی شود.

بی ام و برای اولین بار گزارشات مربوط به این مشکل را در سال ۲۰۰۹ در مدل X5 دریافت کرد که بعد از آن شاهد افزایش تعداد این دسته از گزارشات بود.

خوشبختانه این مشکل هیچ گونه اسیب جانی تا کنون وارد نکرده است اما نمایندگی های بی ام و این قطعه را تحت فراخوان برای تمامی خودروها تعویض خواهند کرد.

فراخوان حداکثر شامل ۷۴۰۵۶۱ عدد خودرو از مدل های سری ۱، سری ۳، سری ۵ و Z4 می شود. مخصوصا نگرانی هایی نیز در مورد مدل های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۱ از سری ۱۲۸i همینطور ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۱ مدل های ۳۲۸i، ۳۲۸xl، ۳۲۸i xDrive، ۵۲۵i، ۵۲۵xi، ۵۲۸i، ۵۳۰i، ۵۳۰xi، X3 3.0si، x3 xDrive30i، X5 xDrive30i، Z4 3.0i، Z4 3.0si و Z4 sDrive30i وجود دارد.

مشکل بعدی نیز این است که وایر های دریچه کنترل هوا ممکن است بر اثر حرارت زیاد داغ شده و آتش بگیرند. برای رفع این مشکل نیز نمایندگی های بی ام و موظف هستند تا آنها را با جنسی مقاوم تر تعویض کنند.

این فراخوان شامل ۶۷۲۷۷۳ تعداد از بی ام و های موجود در آمریکا می شود که مخصوصا مدل های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۱ سری ۳ و حتی M3 است.

همانند بسیاری فراخوان های دیگر که مخصوص بازار آمریکا رسانه ای می شوند، مشخص نیست که آیا این مشکل شامل تولیدات ب ام و در بازارهای دیگر نیز خواهد شد یا خیر.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato