توسعه یک سیستم واقعیت مجازی برای شبیه سازی تجربه مرگ

توسعه یک سیستم واقعیت مجازی برای شبیه سازی تجربه مرگ

توسعه یک سیستم واقعیت مجازی برای شبیه سازی تجربه مرگ

بسیاری از افرادی که تجربه نزدیک به مرگ داشته اند، در بیان احساس خود می گویند که هنگام مرگ، از کالبد فیزیکی خود خارج شده و به آرامی از آن دور شده اند؛ موضوعی که باعث شد «فرانک کُلکمن» طراح آلمانی، به فکر توسعه سیستمی با قابلیت شبیه سازی تجربه مذکور بیافتد.

سیستم واقعیت مجازی از دو دوربین سه بعدی استفاده می کند

سیستمی که آقای کُلکمن طراحی کرده، شامل یک هدست واقعیت مجازی است که تصاویر ثبت شده از طریق دو دوربین سه بعدی را با حذف صدای محیط برای کاربر به نمایش در می آورد. طراح آلمانی در واقع به جای استفاده از تصاویر گرافیکی، با پخش تصویر زنده از محیط، تجربه ای نزدیک به واقعیت را فراهم کرده که با فاصله گرفتن دوربین ها (که در جایگاه چشم های یک سر مصنوعی تعبیه شده اند) از کاربر، حس خروج از جسم را تداعی می کند.

جالب است بدانید که ۸۰ درصد افرادی که از سیستم مورد بحث استفاده کرده اند، حس خارج شدن از بدن را تجربه نموده اند که در این بین ترکیب حذف صدا، پخش تصویر زنده و ضربات کوچک به قفسه سینه (برای شبیه سازی ضربان قلب) تأثیر به سزایی داشته اند.

گفتنی است به اعتقاد آقای کُلکمن، سیستم جدید برای کنار آمدن با واقعیتی به اسم مرگ طراحی شده و با شبیه سازی تجربه مردن خصوصاً برای بیمارانی که تقریباً از مرگ خود مطمئن هستند، کمک بزرگی به آرامش روانی انسان ها خواهد کرد.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل