همه چیز درباره آیفون 13
اپل مشغول طراحی «پیشرفته ترین» چیپ مدیریت انرژی برای آیفون های خود است

اپل مشغول طراحی «پیشرفته ترین» چیپ مدیریت انرژی برای آیفون های خود است

به نظر می رسد که اپل می خواهد اتکای خود به تامین دهندگان را کاهش دهد. اوایل سال جاری میلادی، اپل همکاری خود را با Imagination Technologies قطع کرد و سپس از نخستین پردازشگر گرافیکی خاص خود در چیپست A11 رونمایی به عمل آورد. حالا در خبرها به گوش می رسد که کمپانی مورد اشاره در حال طراحی چیپ های مدیریت انرژی مخصوص خود است که احتمالاً تا اوایل ۲۰۱۸ آماده می شوند.

بنابه گفته منابع نزدیک به اپل، چیپست های مدیریت انرژی جدید کمپانی «پیشرفته ترین» در نوع خود هستند. یک چیپ مدیریت انرژی، میزان مصرف انرژی و قابلیت های شارژ آیفون را کنترل می کند و اگر اخبار اخیر صحت داشته باشند، باید منتظر عملکرد به مراتب بهتر عمر باتری و بالانس آن با سرعت شارژ در آیفون های بعدی باشیم.

خبر توسعه قطعات جدید اپل، برای Dialog Semiconductor بسیار ناخوشایند است؛ شرکتی که اصلی ترین تامین کننده این قطعات آیفون به حساب می آید. اپل در سال ۲۰۱۶ بالغ بر ۷۴ درصد از درآمد Dialog را تامین کرد و جای تعجب ندارد که بعد از انتشار این خبر، ارزش سهام کمپانی همکار اپل تا ۱۹ درصد کاهش یافت. بنابر گزارش ها، اپل می خواهد از چیپ های مدیریت انرژی خود در ۵۰ درصد از آیفون هایی که سال ۲۰۱۸ عرضه می شوند استفاده کند، اما فراگیری هرچه بیشتر این قطعات به سال ۲۰۱۹ موکول می شود.

اگرچه این موضوع هنوز به اثبات نرسیده، اما گفته می شود که تولیدات چیپ های شخصی سازی شده اپل از سوی کمپانی تایوانی TSMC انجام می شود. در نهایت، هدف جاه طلبانه اپل برای اتکای هرچه کمتر به تامین کنندگان، قطعاً استراتژی بسیار هوشمندانه ای است. گذشته از اجبار به پرداخت حق امتیازهای کمتر، اهالی کوپرتینو می توانند با افزودن تولیدات خود به زنجیره تولید آیفون، رقابت سازنده تری با همتایان شان داشته باشند.

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato