تامین کنندگان اپل نگران از کاهش تقاضا برای آیفون 10

تامین کنندگان اپل نگران از کاهش تقاضا برای آیفون 10

چیزی تا پایان سال نو میلادی باقی نمانده و از آنجایی که مردم اغلب کشورها برای تامین مایحتاج و البته خرید هدایای سال جدید به سمت فروشگاه ها هجوم می برند، شرکت ها معمولا انتظار بالاترین میزان درآمد را در این فصل دارند.  علیرغم این مساله اما تامین کنندگان قطعه برای آیفون ۱۰ ظاهرا اوضاع خوبی نداشته اند.

اخیرا گزارشی منتشر شده که نشان می دهد درآمد ماه به ماه شرکت Largan Precision که در زمینه تولید لنز دوربین فعالیت دارد و از جمله شرکای اپل به شمار می رود تنها ۰.۰۵ درصد افزایش در بازه زمانی یک ماهه نوامبر (نسبت به ماه قبلش) داشته است و از آن بدتر این شرکت پیش بینی نموده که درآمدهایش در ماه دسامبر با افت روبرو خواهند بود.

نکته جالب اما اینکه سایر تامین کننده قطعه برای آیفون ۱۰ نیز احتمالا شاهد همین روند خواهند بود. Catcher، کمپانی دیگری که در زمینه تولید شاسی و قاب برای آیفون فعالیت دارد از کاهش ۱۰.۴ درصدی درآمدهایش در ماه نوامبر خبر داده. General Interface Solutions هم که پنل تاچ  می سازد اعلام نموده درآمدهای ماه به ماهش در بازه زمانی نوامبر ۱۵.۵۳ درصد افت را نشان می دهد.

اما مشکل اصلی در این میان آن است که سفارشات قطعه اپل در ماه گذشته ۳۰ درصد کمتر از میزان پیش بینی شده قبلی بوده است و این شرکت ها حالا نگران هستند که کوپرتینو از تعداد آیفون های ۱۰ که در نظر داشت در جریان سه ماهه نخست سال ۲۰۱۸ به آنها سفارش دهد کم کند.

البته اغلب تحلیلگران بر این باورند که آیفون ۱۰ در ماه های ژانویه و فوریه ۲۰۱۸ با همان نرخی که در ماه نوامبر عرضه شده بود به دست مشتریان می رسد و در نتیجه برآوردشان این است که کاهش عرضه این محصول در ماه مارس اتفاق می افتد.

با در نظر داشتن شایعاتی هم که اخیرا در رابطه با معرفی آیفون ۲۰۱۸ با نمایشگر اولد ۶.۵ اینچی منتشر شده، انتظار می رود که استقبال از این محصول باز هم پایین بیاید. این مدل قرار است با قیمتی در بازه ۶۰۰ تا ۹۰۰ دلار به بازار عرضه گردد و اپل برای پایین نگه داشتن قیمت این محصول ظاهرا به یک دوربین اصلی تک لنزی بسنده خواهد کرد.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato